آخرین اخبار سیاست خارجی


علی باقری،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ادامه رایزنی‌ها در وین با محور رفع تحریم‌ها/ نشست ایران و گروه ۱+۴

بیست‌ونهمین روز از هشتمین دور مذاکرات وین که با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد، با دیدار مذاکره‌کننده ارشد ایران و نمایندگان گروه ۱+۴ ادامه یافت. به گزارش ایرنا، «علی…

بلومبرگ: آژانس به دنبال طرحی برای تداوم بازرسی از ایران در صورت شکست مذاکرات وین استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
خبرگزاری بلومبرگ می گوید که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در صدد تدارک برنامه‌ای احتمالی برای بازرسی از ایران در صورت شکست خوردن مذاکرات وین هستند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی نوشت بازرسان بین‌المللی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که از دسترسی به تاسیسات هسته‌ای کلیدی ایران بازمانده‌اند می‌خواهند برنامه‌ای احتمالی تدارک ببیند تا در صورت شکست مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و قدرت‌های جهانی حفره‌های اطلاعاتی را پر کند.

 

بنا بر این گزارش، مقامات در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال آماده کردن گزارش پادمانی فصلی خود در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده و می‌خواهند این گزارش را در ماه آتی به دیپلمات‌ها در وین ارائه دهند.

 

به نوشته بلومبرگ، بازرسان آژانس اتمی از زمان محدود شدن دسترسی‌شان به سایت‌های هسته‌ای در ایران سخت در تلاش‌اند تا به چشم‌انداز کلی فعالیت‌های اتمی ایران دست یابند.

 

این گزارش می‌افزاید: با توقف مذاکرات وین بر سر احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، ایران به صورت رسمی توافق موقت برای صدور اجازه دسترسی به ویدیوها و اطلاعات غنی‌سازی در تاسیسات کلیدی را تمدید نکرده است.

 

به نوشته بلومبرگ: دیپلمات‌هایی در پایتخت اتریش گفته‌اند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال کار برای رسیدن به توافقی جداگانه با ایران است تا بتواند میزان بازدید از سایت‌هایی که در آن‌ها اورانیوم فراوری می‌شود را تعیین کند. دو منبع آگاه که نخواسته‌اند نام‌شان فاش شود مدعی شده‌اند که تصمیم ایران مبنی بر آغاز تولید اورانیوم نزدیک به سطح لازم برای تولید بمب مشخصا از مرزهای تعیین شده در توافق عبور کرده است.

 

خبرگزاری بلومبرگ در پایان گفته است: بخش مطبوعاتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حاضر نشد که جزئیات "تبادلات محرمانه با کشورهای عضو" را فاش کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------