آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

خبرنگار آمریکایی؛ احتمال بازگشت هیأت‌ها به وین در هفته آینده پس از مشورت با پایتخت‌ها

خبرنگار «وال استریت ژورنال» در رشته توییتی ضمن بیان این که برگزاری کمیسیون مشترک برجام و پس از آن بازگشت هیأ‌ت‌ها به پایتخت‌هایشان تایید شده، افزود این امیدواری وجود…

ادعای رسانه های اسرائیلی: سفارتخانه‌های اسرائیل در جهان «به دلیل احتمال حمله ایران» به حالت آماده باش درآمدندسفارت خانه اسرائیل،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رسانه‌های اسرائیلی روز پنجشنبه مدعی شدند در پی افزایش تهدیدها از سوی ایران، سفارتخانه‌های این رژیم در مناطق مختلف جهان به حالت آماده باش درآمده‌اند.

به گزارش ایرنا از "نیو عرب"، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد نمایندگی‌های این رژیم به دلیل احتمال حمله ایران به حالت آماده باش درآمده‌اند.

 

مقام‌های رژیم صهیونیستی که بارها بدون هر گونه سند و مدرکی تلاش کرده‌اند علیه جمهوری اسلامی ایران جوسازی کنند، روز دوشنبه هفته جاری، در ادعایی جدید گفتند که ایران به دنبال ترور تاجران صهیونیست در قبرس بوده است.

 

«متان سیدی» سخنگوی «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد: «این یک اقدام تروریستی به دستور ایران علیه تجار اسرائیلی بوده است که در قبرس زندگی می‌کنند.»

 

رژیم صهیونیستی در حالی چنین اتهاماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده است که رسانه‌های قبرس جنوبی روز یکشنبه هفته جاری گزارش دادند که یک شهروند روسی-آذربایجانی تبار برای قتل «تدی ساگی» میلیاردر صهیونیست وارد پایتخت قبرس شده و احتمال داده‌اند که طرح قتل این تاجر صهیونیست جنبه تجاری و اختلافات مالی با شرکای روسی داشته است.

 

سفارت ایران در «نیکوزیا» پایتخت قبرس در بیانیه‌ای ایمیلی به اتهام‌زنی اخیر صهیونیست‌ها واکنش نشان داد و تصریح کرد: «این رژیم همیشه چنین اتهامات بی‌اساسی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند.»

 

صهیونیست‌ها در حالی ادعای تصمیم بر ترور قمارباز مشهور صهیونیست در قبرس را مطرح کرده‌اند که اقدامات تروریستی و شوم آنها علیه دانشمندان هسته‌ای ایران بارها توسط عوامل خود این رژیم به اثبات رسیده است که آخرین نمونه مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ایران ترور و شهادت دکتر "محسن فخری‌زاده"، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در هفتم آذر سال ۹۹ بود.

 

سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) دارای واحد ویژه‌ای به نام "کیدون" بوده که در ترور افراد مختلفی اعم از ایرانی و غیره دست داشته است.

 

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس نامشروع خود بر شیوه‌های قتل، سرکوب و ترور بنا شده است و موساد در اجرای عملیات ترور تخصص دارد که بخشی از عملیات آن از بین بردن دانشمندان ایرانی و عرب به ویژه متخصصان در حوزه‌هایی است که بر اساس دیدگاه امنیتی اسرائیل – تهدیدی برای موجودیت این رژیم غاصب محسوب می‌شوند. موساد در عملیات ترور خود از شیوه‌های مختلف مانند خفه کردن، سوزاندن و شلیک گلوله، بمب‌های آهن ربایی، انفجار از راه دور و نیز حوادث رانندگی ساختگی استفاده می‌کند.

 

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی خود و پس از آن کشورهای عربی و در راس آنها فلسطین، مصر، لبنان، سوریه و عراق بیشترین سهم در قربانیان این ترورها را داشته‌اند و سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل (موساد) متهم نخست و اصلی ترور این دانشمندان به همراه سرویس خارجی اطلاعات آمریکا (سیا) بوده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------