آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

ایران: به آذربایجانی‌ها گوشزد کردیم حضور اسرائیل در کشورتان به نفع صلح منطقه‌ای نخواهد بودوزیر امور خارجه،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما به آذربایجانی‌ها گوشزد کردیم که حضور اسرائیل در کشورتان به نفع صلح منطقه‌ای نخواهد بود.

به گزارش تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در گفتگویی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المنار سخن می‌گفت با اشاره به رشادت‌های سردار قاسم سلیمانی تاکید کرد: شهید قاسم سلیمانی یک قهرمان ملی و جهانی در رویارویی با تروریسم است او این رشادت‌ها را با همراهی حزب الله، نیروهای عراقی، سوری و لبنانی رقم زد.

 

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از این گفتگو خاطر نشان کرد حزب الله فداکارهای زیادی را در رویارویی با رژیم صهیونیستی در منطقه از خود نشان داد.

 

به گفته وزیر امور خارجه کشورمان سیاست ایران حفظ حسن همجواری است اما شاهد دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورهای همجوار ایران هستیم.

 

او افزود: ما به آذربایجانی‌ها گوشزد کردیم که حضور اسرائیل در کشورتان به نفع صلح منطقه‌ای نخواهد بود.

 

وزیر خارجه گفت: ایران اشراف کاملی بر تحرکات صهیونیست‌ها دارد آنها دست به برخی از اقدامات تخریبی زدند اما واکنش ما هم شدید بود.

 

وی در رابطه با حضور نظامی آمریکا در منطقه هم تاکید کرد خروج آمریکا از منطقه مسئله‌ای تمام شده است.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران با تمامی گروه‌های افغانی در ارتباط بوده و از دولتی که در برگیرنده تمامی ساختارهای افغانستان باشد حمایت می‌کند.

 

به گفته امیرعبداللهیان چهار دور مذاکره بین ایران و عربستان انجام گرفته و پیشنهاداتی از هر دو طرف مطرح شده است و ما کاملا منفتح در این مذاکرات حاضر شدیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------