آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

بلینکن: آزادی های مذهبی در ایران نقض شده استآنتونی بلینکن،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور با ارائه گزارش سالانه ای تحت عنوان «آزادی های مذهبی»، بار دیگر مدعی نقض آزادی های مذهبی و حقوق بشر در ایران شد.

به گزارش مهر به نقل از وب سایت وزارت خارجه آمریکا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با ارائه گزارش سالانه ای تحت عنوان «آزادی های مذهبی»، بار دیگر ایران را به نقض آزادی های مذهبی و حقوق بشر علیه شهروندان خود متهم کرد.

 

بر اساس این گزارش، بلینکن بدون ارائه شواهد و اسناد مشخص در این خصوص، فهرستی از کشورها را که به ادعای دولت آمریکا، آزادی های مذهبی و حقوق بشر شهروندان خود را نقض می کنند را در این گزارش ارائه کرده که عبارتند از روسیه، چین، اریتره، کره شمالی، پاکستان، عربستان، ایران.

 

به ادعای وزیر خارجه آمریکا، واشنگتن نسبت به رعایت آزادی های مذهبی در کشورهای یاد شده نگرانی های جدی دارد.

 

بلینکن همچنین در سخنان مداخله جویانه خود گفت که ایالات متحده نسبت به حمایت از آزادی های مذهبی متعهد بوده از تحت فشار قرار دادن کشورهای ناقض این آزادی ها دست نخواهد کشید.

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین کشورهای دیگری مانند میانمار، کره شمالی، تاجیکستان و ترکمنستان را نیز به فهرست ادعایی خود در این زمینه اضافه کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------