آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

نشست اعضای برجام و آمریکا بدون حضور ایران | تاکید بر نهایی کردن مذاکرات در اسرع وقت

نماینده روسیه در مذاکرات وین ضمن بیان این که طرف‌های غربی مذاکرات در نشستی با حضور اعضای برجام و آمریکا بر لزوم نهایی کردن این گفت‌وگوها در اسرع وقت تأکید کردند، افزود…

گفت‌وگوی «بلینکن» و نخست‌وزیر اسرائیل درباره ایرانآنتونی بلینکن،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر امور خارجه آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران و مذاکرات وین گفت‌وگو کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از الجزیره، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور با «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره موضوعات منطقه از جمله ایران و مذاکرات وین گفت‌وگو کرده‌اند.

 

بلینکن روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری در حاشیه نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا (CSCE) در استکلهم اعلام کرد که تماس‌های آمریکا با متحدانش در خاورمیانه در خصوص مذاکرات وین همچنان ادامه دارد.»

 

بلینکن با مطرح کردن ادعای تکراری و بی‌اساس علیه برنامه هسته‌ای ایران اظهار داشت:«من امروز گفتگوی خوبی با نخست‌وزیر بنت [نخست وزیر اسرائیل] در خصوص برخی مسائل ازجمله برنامه هسته‌ای ایران داشتم. ما در این خصوص اهداف راهبردی مشترکی داریم. هدف مشترک ما این است که اجازه ندهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

 

وی افزود: «ما به تماس‌های نزدیک خود با اسرائیل و طرف‌های دیگر از جمله متحدانمان در منطقه خلیج [فارس] در خصوص وضعیت مذاکرات وین و ارزیابی ما از روند مذاکرات، ادامه می‌دهیم.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------