آخرین اخبار سیاست خارجی

بلینکن ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بلینکن: هیچ انتظاری برای احیای توافق هسته‌ای در کوتاه مدت ندارم

آنتونی بلینکن وزیرخارجه آمریکا عصر یکشنبه در گفت وگو با یک رسانه آمریکایی با طرح این ادعا که پاسخ ایران به پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته‌ای گامی به عقب بوده است،…

وال استریت ژورنال: آمریکا تحریم شبکه‌ صادرات نفت ایران و تشدید فشار بر تهران را بررسی می‌کندتحریم های آمریکا علیه ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
یک روزنامه آمریکایی یکشنبه شب به وقت تهران نوشت، ایالات متحده در حال بررسی تحریم‌هایی علیه شبکه‌ای از شرکت‌های مظنون به کمک به صادرات نفت ایران و تشدید فشار بر تهران است.

به گزارش فارس، روزنامه «وال استریت ژورنال» مدعی شد که ایران با انتقال نفت از کشتی به کشتی در آب‌های منطقه و سپس جعل اسناد برای مخفی کردن منشا محموله استفاده کرده و در این مسیر اشخاص و شرکت‌هایی در امارات متحده عربی کمک کرده‌اند.

 

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: «پیش بینی من این است تا زمانی که ایرانی‌ها پیشنهادها را نپذیرند و به برجام بازنگردند، انتظار می‌رود که همچنان شاهد این نوع اقدامات اجرایی به طور منظم در آینده باشیم.»

 

وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود نوشت، مقامات آمریکایی مدعی هستند که یک شهروند عراقی، انگلیسی و تعدادی از شرکت‌ها سرگرم فروش نفت ایران هستند.

 

این در حالی است که شهروند مذکور منکر ادعای آمریکا و نقض تحریم‌های ایران شده است. این شهروند عراقی-انگلیسی گفته است: «من مالک شرکت "آیکاون پترولیوم" و کشتیرانی "راین" هستم. من مالک شرکت "آیسوت" نیستم. شرکت‌های من به هیچ وجه نفت ایران را با نقض تحریم‌های آمریکا ارسال نکرده‌اند و تمامی مبادلات من با عراق به طور کامل قانونی بوده است.»

 

این روزنامه نوشت‌ که شرکت‌های نفتی «اکسان موبیل»، «شل»، «صنایع کوک» و مشتریان آسیایی از جمله خریداران نفت خام و تصفیه شده ایران بودند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------