آخرین اخبار سیاست خارجی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

اتحادیه اروپا: نشانه‌ها حاکی از کاهش تنش‌هاست | دبیرکل سازمان ملل خواهان پایان چرخه خطرناک انتقام‌گیری در خاورمیانه شد

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا با بیان اینکه اتحادیه اروپا گزارش‌های منتشر شده پیرامون حادثه انفجار در اصفهان را دنبال می‌کند، گفت: هنوز تائیدیه‌ رسمی درباره حمله ادعایی…

آلبانی: هکرهای مورد حمایت ایران به موسسه آمار ما حمله سایبری کردندایران و آلبانی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
آلبانی ایران را به حمله سایبری به موسسه آمار این کشور متهم کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، مقامات امنیت سایبری آلبانی یک گروه هکری «حمایت‌شده» از سوی دولت ایران را مسئول حمله به مؤسسه آمار این کشور اعلام کردند که در اوایل ماه جاری روی داده بود.

 

این موسسه در اول ماه فوریه گزارش داد که هدف یک «حمله سایبری پیچیده» قرار گرفته و برخی از سیستم‌های آن نیز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

 

پولدار شدن دیگه سخت نیست! تضمینی ماهی 100میلیون درآمد داشته باش

 

در پی اعلام این خبر و آغاز تحقیقات رسمی، سرانجام روز سه‌شنبه ۱۳ فوریه سازمان ملی صدور گواهینامه‌های الکترونیکی همچنین آژانس امنیت سایبری آلبانی اعلام کردند که «یک گروه مهاجم تحت حمایت دولت ایران» به نام عدالت میهن (the Homeland Justice) عامل حمله به ۴۰ رایانه این موسسه بوده است.

 

آلبانی در گذشته نیز اتهام مشابهی را علیه ایران مطرح کرده بود؛ یعنی پس از یک حمله سایبری در ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی که دولت آلبانی وزارت خارجه ایران را در وقوع آن مقصر دانست.

 

دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده و آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت این کشور نیز گروه هکری «عدالت میهن» را «بازیگران سایبری دولتی ایران» معرفی کرده‌اند.

 

در آن زمان وزارت خارجه ایران دست داشتن در این حمله را تکذیب کرد و در مقابل در جریان این مناقشه ایالات متحده، ناتو و اتحادیه اروپا از آلبانی حمایت کردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------