آخرین اخبار سیاست خارجی

جان بولتون،اخبار امروز،خبرهای سیاست خارجی

بولتون: ترامپ خودش هم نمی‌داند چه رویکردی در قبال ایران دارد

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با پیش‌بینی خروج واشنگتن از ناتو در صورت پیروزی ترامپ، گفت او «نمی‌داند و شاید هم تا پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش نداند که چه رویکردی در قبال…

اسرائیل شبیه سازی حمله به ایران تمرین کردحمله اسرائیل به ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شد که قبرس به رژیم صهیونیستی اجازه داده است تا از حریم هوایی این کشور برای انجام تمرینات شبیه‌سازی مقابله با حمله ایران استفاده کند.

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شد که قبرس به رژیم صهیونیستی اجازه داده است تا از حریم هوایی این کشور برای انجام تمرینات شبیه‌سازی حمله ایران به «اسرائیل» استفاده کند.

 

ادعای گاردین در حالی است که رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم گزارش دادند که این رژیم در ماه مه ۲۰۲۳، مانور «خورشید آبی» در قبرس را که شبیه سازی حمله در عمق لبنان بوده، برگزار کرده است.

 

این رسانه‌ها افزودند که رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر اتحاد راهبردی جدید با یونان و قبرس تشکیل داده است.

 

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود به قبرس هشدار داد که در صورت قرار دادن فرودگاه‌ها و پایگاه‌های نظامی خود در اختیار رژیم صهیونیستی برای حمله به لبنان با قبرس ماندد کشور تمخاصم و شریک در تجاوز برخورد خواهد کرد.

 

رئیس جمهور قبرس به طور سراسیمه به سخنان دبیر کل حزب الله واکنش نشان داده و از عدم مداخله کشورش در منازعات منطقه‌ای خبر داد.

 

کریستودولیدس در این باره گفت: حقیقت این است که کشور قبرس به هیچ عنوان در منازعات نظامی فعلی منطقه‌ای مداخله نداشته و درگیر نیست.

 

وی افزود: قبرس بخشی از فرآیند حل مسئله است نه آنکه بخواهد بخشی از خود مشکل باشد. ما اکنون از کریدور دریایی قبرس به غزه برای ارسال کمک‌های دریایی برای فلسطینیان استفاده می‌کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------