آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , جنگ قره باغ

سقوط یک فروند پهپاد جنگ قره باغ در /دیدار وزیران خارجه ارمنستان و آذربایجان با پمپئو

فرماندار خداآفرین از سقوط یک فروند پهپاد طرف‌های درگیر در جنگ قره باغ در اراضی ملی این شهرستان خبر داد. علی امیری راد روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این…


آمریکا تحقیقات هواپیمای سقوط‌کرده در ایران را از تحریم‌ها معاف می‌کنداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته این کشور مشارکت در تحقیقات درباره هواپیمای اوکراینی سقوط‌کرده در ایران را از تحریم‌ها معاف خواهد کرد.

به گزارش فارس، «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز جمعه اعلام کرد این کشور آمریکایی‌ها یا طرف‌های دیگری که قرار است در تحقیقات درباره سقوط بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ خطوط هوایی اوکراین مشارکت کنند را از تحریم‌ها علیه ایران معاف خواهد کرد. 

 

طبق قوانین تحریم‌های آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری این کشور باید برای محققان آمریکایی و دیگر نمایندگانی که قصد سفر به ایران دارند مجوز صادر کند.

 

بوئینگ جمعه اعلام کرد همراه با اداره فدرال هوانوردی آمریکا و اداره ملی ایمنی حمل و نقل این کشور منتظر دریافت مجوز از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا جهت مشارکت در تحقیقات مربوط به هواپیمای مذکور هستند. 

 

  اداره ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا پنجشنبه گفته توافق کرده به عنوان نماینده مجاز دولت آمریکا در تحقیقات مربوط به هواپیما مشارکت کند.

 

منوشین در کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: «خزانه‌داری آمریکا برای هر فردی، خواه آمریکایی یا افراد دیگر که بتوانند در تحقیقات مشارکت کنند معافیت صادر خواهد کرد.»

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------