آخرین اخبار سیاست خارجی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا: گسترش برنامه هسته‌ای تهران هیچ هدف صلح‌آمیز معتبری ندارد؛ در صورت اجرا پاسخ خواهیم داد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده روز ۲۴ خرداد‌ماه در واکنش به اقدام ایران در افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم در دو سایت خودمدعی شد که آمریکا به این اقدام پاسخ خواهد…

سرپرست وزارت امورخارجه: تبادل پیام [با آمریکا] قطع نشده است؛ الان هم جاری است سرپرست وزارت امورخارجه ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سرپرست در پاسخ به سوالی در مورد سفر «بن سلمان» ولیعهد عربستان به ایران گفت: این بحث قبلا هم مطرح شده بود و دعوت متقابل دو طرف از یکدیگر است و در مورد تبادل زمان سفر هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. 

به گزارش ایرنا: سرپرست وزارت امورخارجه گفت: فعالیت های هسته‌ای در چارچوب تدابیر نظام زیر نظر شورای عالی امنیت ملی ادامه دارد.

 

علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه امروز- چهارشنبه ۹ خرداد- در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد آخرین توصیه ابراهیم رئیسی گفت: تاکید ایشان برای به طور جدی بر فعال بودن عرصه سیاست خارجی با محوریت سیاست همسایگی و تعامل با همسایگان بود.

 

وی در مورد وضعیت فعالیت‌های هسته ای گفت: فعالیت های هسته‌ای در چارچوب تدابیر نظام زیر نظر شورای عالی امنیت ملی ادامه دارد.

 

سرپرست در پاسخ به  سوالی در مورد سفر «بن سلمان» ولیعهد عربستان به ایران گفت: این بحث قبلا  هم مطرح شده  بود و دعوت متقابل دو طرف از یکدیگر است  و در مورد تبادل زمان سفر  هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.  

 

باقری کنی در مورد حضور مقامات دو کشور تونس و مصر در مراسم تشییع شهدای خدمت نیز، گفت: دو کشوری  که رابطه سیاسی با ایران ندارند در سطح عالی  وزیر خارجه برای بزرگداشت شهدای خدمت  شرکت کردند. این  موفقیت و پویایی سیاست دولتِ رئیسی را می‌رساند. در شرایطی که هنوز رابطه سیاسی ایجاد نشده این دو مقام عالی به تهران سفر کردند.

 

وی تصریح کرد:  رئیس‌جمهور تونس که تا کنون به ایران سفر نکرده بود، در مراسم تشییع شهدا شرکت کرد، برخی محافل خارجی بر روی این نکته تاکید کردند که  زیر ساخت این سفر علاوه بر تکریم مقام  شهدا، تاکید نگاه بر سیاست  ایران در نگاه به  شرق و شمال افریقا از جمله تونس بوده است.

 

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به عضویت ایران در  بریکس وسازمان  همکاری های شانگهای هم  بیان کرد: تمایل و رویکرد کشورها نسبت به ایران  نشان دهنده اهمیت جایگاه سیاست خارجی ایران در عرصه بین المللی است.

 

باقری همچنین در پاسخ به سوالی در مورد جنایات صهیونیست‌ها در رفح گفت: هفته آینده در این رابطه به چند کشور منطقه سفر می‌کنم.

 

 باقری در مورد مذاکرات  هسته ای هم گفت: تبادل پیام [با آمریکا] قطع نشده است و الان هم جاری است.

 

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------