آخرین اخبار سیاست خارجی

تحریم ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

تحریم‌های جدید کانادا و انگلیس علیه ایران در واکنش به اعدام محسن شکاری

دولت کانادا در پی اجرا شدن حکم یکی از بازداشت‌شدگان در جریان اعتراضات اخیر، تحریم‌های جدید را علیه ایران اعمال کرد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دولت کانادا به…

ارتش آمریکا مدعی ارتباط حمله پهپادی سواحل عمان با ایران شدارتش آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
ارتش آمریکا مدعی شد: بین حمله پهپادی اخیر در سواحل عمان با ایران ارتباط وجود دارد.

به گزارش شفقنا به نقل از انستیتو علمی نیروی دریایی آمریکا (USNI) اعلام کرد: آزمایشگاه ناوگان پنجم این نیرو تائید کرده که عامل حمله به یک نفتکش اسرائیلی (تجاری) در سواحل عمان، پهپاد شاهد-136 ایران بوده است. ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین مستقر است.

 

بر اساس بیانیه ناوگان پنجم ایالات متحده، تجزیه و تحلیل بقایای باقی مانده از حمله پهپاد به یک نفتکش در سواحل عمان تایید می کند که این پهپاد ایرانی بوده است.

 

این بیانیه مدعی شد: در 15 نوامبر، یک هواپیمای بدون سرنشین شاهد 136 با نوک انفجاری به قسمت عقبی نفتکش تجاری پاسیفیک زیرکن برخورد و بدنه آن را سوراخ کرد، «در حالی که متعاقباً به محفظه های داخلی نفوذ کرد و به آن آسیب رساند. برخورد انفجاری پهپاد به دیگ کشتی، مخزن آب آشامیدنی و قایق نجات نیز آسیب رساند.»

 

روز بعد، نیروی دریایی ایالات متحده، دو تکنسین مهمات انفجاری را به کشتی نفتکش با پرچم لیبریا اعزام کرد تا آسیب وارده به کشتی را ارزیابی کنند و بقایای آن را تجزیه و تحلیل کنند.

 

در ادامه آمده است: «در طی یک بررسی دو ساعته و فرآیند جمع‌آوری شواهد، تکنسین‌ها همچنین نمونه‌های باقیمانده مواد منفجره را برای آزمایش آزمایشگاهی به دست آوردند. ناوگان پنجم مدارک جمع آوری شده را به آزمایشگاهی در مقر خود در بحرین منتقل کرد و تکنسین ها ارتباط ایران با حمله را تایید کردند. پهپاد هوایی که به نفتکش تجاری اصابت کرد به عنوان یک پهپاد شاهد-136 شناسایی شد که با الگوی تاریخی استفاده روزافزون ایران از یک قابلیت کشنده به طور مستقیم یا از طریق متحدان خود در سراسر خاورمیانه مطابقت دارد.

 

ایران هرگونه ارتباط با این حمله را رد کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022