آخرین اخبار سیاست خارجی

رئیسی و علی اف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

الهام علی اف در گفتگو با رئیسی: حمله به سفارت آذربایجان یک جنایت غیرمنتظره بود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط دوستانه ایران و آذربایجان بر پیوند‌های فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده است،گفت: دولت‌های ایران و آذربایجان، اجازه نمی‌دهند روابط…

آمریکا: روسیه به استفاده از پهپادهای ایرانی علیه غیر نظامیان اوکراین ادامه می‌دهد ندا توماس گرینفلید,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
ندا توماس گرینفلید نماینده دائم آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب ادعا کرد: روسیه به استفاده از پهپادهای ایرانی علیه غیر نظامیان اوکراین ادامه می‌دهد.

  به گزارش ایرنا از الجزیره، این ادعا را گرینفلید در جلسه شورای امنیت گفته که به ابتکار عمل مسکو برگزار شد.

 

ادعای گرینفلید درحالی است که واسیلی نبنزیا سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل ارسال سلاح از ایران را اتهام بی‌اساس خواند و گفت که مجموعه صنعتی و نظامی روسیه می‌تواند بدون کمک گرفتن از دیگران به اهداف خود دست پیدا کند.

 

گرینفلید در ادامه در پاسخ به نگرانی چین از انحراف مسیر سلاح های وارداتی که در اختیار اوکراین قرار داده شده است، ادعا کرد: شواهد متقنی در این خصوص وجود ندارد که مسیر ورود تجهیزات و سلاح های آمریکایی اعطا شده به اوکراین منحرف شده است.

 

نماینده اوکراین در شورای امنیت

سرگی کیسلیسا، نماینده دائم اوکراین در سازمان ملل متحد نیز با رد اظهارات مطرح شده در خصوص انحراف مسیر سلاح های وارداتی به اوکراین گفت: کی یف سازو کارهایی برای نظارت بر واردات و استقرار سلاح دارد.

 

وی بدون اشاره به جزییات بیشتر تنها افزود: برخی از دستگاه های ذیربط اوکراین مانع از قاچاق سلاح [وارداتی] به خارج از اوکراین می شوند.

 

گنگ شوانگ نماینده چین در سازمان ملل متحد جمعه شب گفت که حجم عظیم سلاحی که در اختیار اوکراین قرار گرفته است، این نگرانی را در مورد احتمال در اختیار قرار گرفتن آن به دست افراد و گروه های افراطی را شدت بخشیده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022