آخرین اخبار سیاست خارجی

وزیر خارجه آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

بلینکن: اگر جلوی روسیه نایستیم، به همه حمله می‌کند

وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر اجازه دهیم که یک کشور بزرگ‌تر برای یک کشور کوچک‌تر قلدری کرده و به راحتی به آن حمله کرده و اراضی آن را بگیرد، بعد یک فصل مجاز شکار ایجاد…

مرندی: افزایش احتمال توافق با ایران در فصل زمستان /آمریکا و اروپا به توافق با ایران نیاز دارند مرندی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
تحلیلگر ارشد سیاسی و متخصص مطالعات آمریکا تأکید کرد که آمریکا و اروپا به واسطه بحرانی که در اوکراین ایجاد کرده‌اند، تحت فشارند و به توافق با ایران نیاز دارند.

به گزارش فارس ؛ تحلیلگر ارشد سیاسی و متخصص مطالعات آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» ضمن اعلام این خبر که محل برگزاری دور بعدی مذاکرات رفع تحریم‌های ایران هنوز نامشخص است و توافقی در خصوص آن صورت نگرفته است، گفت که آمریکا و اروپا به دلیل شیوع کرونا و بحرانی که در اوکراین ایجاد کرده‌اند تحت فشار قرار دارند و به توافق با ایران نیاز دارند.

 

مرندی که از او به عنوان مشاور هیأت ایرانی در مذاکرات هسته‌ای یاد می‌کنند، در پاسخ به سؤال اسپوتنیک در خصوص دور بعدی مذاکرات رفع تحریمی ایران گفت: «مشخص نیست مذاکرات بعدی هسته‌ای در کجا برگزار می شود و تاکنون توافقی در این زمینه حاصل نشده است».

 

وی در ارتباط با روند مذاکرات اخیر دوحه گفت: «واشنگتن خواستار ابزاری برای اعمال فشار به تهران است و تغییراتی در مواضع آمریکایی‌ها صورت گرفته است اما نمی‌توان گفت که مذاکرات قطر پیشرفت‌هایی نداشته است».

 

تحلیلگر مسائل سیاسی سپس ادامه داد: «پذیرش خواسته‌ها و شرایط تهران برای واشنگتن سخت است و اگر تصمیم فقط با اروپایی‌ها بود حتماً توافق می‌شد».

 

محمد مرندی همچنین به بحران جنگ اوکراین با عرضه تسلیحات غرب به کی‌یف اشاره کرد و گفت: «آمریکایی ها و اروپایی ها به دلیل کرونا و بحرانی که در اوکراین ایجاد کردند تحت فشار زیادی هستند و نیاز به توافق با ایران دارند».

 

وی سپس با اشاره به این موارد ادامه داد: «ایران خواستار اجرای کامل توافقی است که ممکن است حاصل شود و این که خواهان تضمین‌های کافی در توافق است».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------