آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,میخائیل اولیانوف

واکنش مسکو به تصمیم اخیر مجلس درباره همکاری با آژانس: احساسات همیشه به یافتن تصمیم درست یاری نمی کند

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین به تصمیم مجلس شورای اسلامی ایران واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، "میخائیل اولیانوف" نماینده…


موضع‌گیری‌ جدید ترامپ درباره «ملاقات با ایران» اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا در یادداشت توئیتری که نشان از سردرگمی در مواجهه با مسایل بین المللی است، گفته‌های پیشین و تکراری خود را برای آمادگی مذاکره بدون پیش شرط با ایران، منکر شد. 

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه پس از آنکه مجوز برای آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را صادر کرد؛ نوشت: خبرهای جعلی می گویند که من خواهان ملاقات با ایران آن هم بدون پیش شرط هستم.

 

وی ادامه داد: این یک اظهارات نادرست است(طبق معمول) 

ترامپ هشتم مردادماه سال گذشته در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا در پاسخ به سوالی دربار ایران اظهار کرد: اگر ایرانی ها بخواهند او هم حاضر با ملاقات با آنهاست.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره شرایطش برای دیدار با مقام های ایرانی چند بار تاکید کرد که هیچ شرطی برای چنین دیداری ندارد.

 

رئیس جمهوری آمریکا گفت: "هیچ شرطی وجود ندارد. آنها اگر بخواهند ملاقات کنند، ما هم ملاقات می کنیم . این هم برای کشور خوب است، هم برای آنها، هم برای ما و هم برای جهان."

 

ترامپ که این روزها خود را بیش از پیش در معرض استیضاح و شکست های پی در پی داخلی و خارجی یافته است، نه تنها جان بولتون مشاور امنیت ملی خود را قربانی کرد تا شاید نجات یابد، اکنون حمله به رسانه ها را شدت بخشیده است تا جایی که اظهارات صریح خود را هم منکر شده است.

 

این در شرایطی است که نه تنها تمام رسانه های جهان این اظهارات ترامپ در نشست خبری با نخست وزیر ایتالیا را منعکس کردند، بلکه پس از آن نیز بارها این مساله از سوی وی و همچنین وزیر خارجه مورد اعتمادش تکرار شده است.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه ترامپ ساعاتی پس از برکناری بولتون به همراه استیون منوچین در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دیدار ترامپ و روحانی بدون پیش شرط وجود دارد، گفت: رئیس جمهوری ترامپ برای ملاقات بدون پیش شرط آماده است.

 

وی در هجدهم شهریورماه امسال هم در گفت وگو با شبکه خبری سی بی اس بار دیگر از آمادگی رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار بدون پیش شرط با رئیس جمهوری ایران خبر داد.

 

این اظهارات بار دیگر نشان داد که ترامپ حتی به گفته های خود هم پایبند نیست و نمی توان با او وارد گفت‌وگو و مذاکره شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------