آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,مدیرکل آژانس اتمی

واکنش مدیرکل آژانس اتمی به طرح راهبردی مجلس درباره محدود شدن بازرسی‌ها

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به طرح راهبردی مجلس شورای اسلامی که می‌تواند در صورت تداوم بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام حتی به توقف اجرای پروتکل الحاقی در…


راشاتودی: آمریکا مدرکی برای اثبات اتهام‌هایش علیه ایران ندارد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,تاسیسات نفتی عربستان
راشاتودی در تحلیلی به بررسی ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان پرداخت و نوشت: آمریکا مدرکی معتبر و قابل ارائه برای بیان چنین اتهامی علیه ایران ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از  راشاتودی، پس از حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، آمریکا بار دیگر انگشت اتهام را به سمت ایران چرخانده است و علیرغم اینکه انصارالله یمن مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته، ایران را عامل این حملات دانسته است.

 

این در حالی است که آمریکا تاکنون هیچ مدرکی در دست ندارد تا اتهامات علیه تهران را اثبات کند و به نظر می‌رسد که آمریکا اتهامات بی‌اساسی را علیه ایران مطرح کرده است. این اتهامات در راستای سیاست فشار حداکثری علیه ایران است.

 

آمریکا تلاش می‌کند فشار حداکثری را علیه ایران را ادامه دهد اما باید منتظر ماند و دید این رویه موثر خواهد بود یا نه.

 

پس از خروج بولتون از کاخ سفید این مهم‌ترین موضوعی است که دولت دونالد ترامپ با آن روبه رو شده است.

 

در روزهای گذشته نیروهای یمن تاسیسات نفتی عربستان را مورد حمله قرار دادند. آمریکا ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرد. اتهامی که از سوی ایران رد شد. این در حالی است که آمریکا مدرکی معتبر و قابل ارائه برای بیان چنین اتهامی علیه ایران ندارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------