آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,جرمی هانت

جرمی هانت: برجام در آستانه فروپاشی قرار دارد/ ایران به دنبال سلاح هسته ای است

جرمی هانت، وزیر امور خارجه سابق انگلیس در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی اعلام کرد توافق هسته‌ای ایران در آستانه فروپاشی کامل قرار دارد. وزیر امور خارجه سابق انگلیس مدعی شد:…


تبادل ۱۹ زندانی میان ایران و کویت اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , تبادل زندانی
منابع امنیتی کویت اعلام کردند که بر اساس توافقات موجود میان ایران و کویت، دو کشور تعدادی از زندانیان خود را تبادل کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، منابع کویتی در گفتوگو با روزنامه السیاسه اعلام کردند: کویت یک شهروند خود را که در ایران زندانی شده بود تحویل گرفته. این شهروند کویتی که به جرم قاچاق مواد روانگردان به ۳۰ سال حبس محکوم شده است و سه سال از مدت محکومیت خود را در زندان های ایران گذرانده است و قرار است بعد از بررسی این موضوع در دادگاه های کویت بقیه محکومیت را در زندان های این کشور بگذراند.

 

این منابع افزودند: بعد از انجام مذاکراتی میان ایران و کویت، ۱۸ شهروند ایرانی زندانی در کویت هم تحویل ایران شده‌اند تا ادامه محکومیت خو د را در ایران بگذرانند.

 

این منابع خاطرنشان کردند که کویت زندانیان ایرانی را که گفته می‌شود اتهام‌های امنیتی متوجه آنهاست به تهران تحویل نداده است و تمام افرادی که به ایران تحویل داده شده‌اند به جرم قاچاق مواد مخدر و یا موارد مشابه در زندان بوده‌اند.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز ایران در سال ۲۰۱۶ و بر اساس توافقی که در سال ۲۰۰۴ میلادی میان دو کشور امضا شده است یک سوم زندانیان ایرانی بازداشت شده در کویت را تحویل گرفته است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------