آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,عباس عراقچی

جزئیات تبادل زندانیان ایرانی و استرالیایی

معاون سیاسی وزیر خارجه با تشریح جزییات تبادل زندانیان ایرانی و استرالیایی، گفت: افتخار داشتم که از سه هموطن عزیز آزاد شده استقبال کنم و پس از ورود آنها و ابراز اطمینان…


تحریم بخش انرژی ایران؛ طرح دولت ترامپ برای دشوار کردن رفع تحریم‌های ایران در آینده اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی,تحریم
مقام‌های مطلع گفته‌اند دولت ترامپ توجه ویژه‌ای به تحریم بخش انرژی ایران دارد. 

 به گزارش العالم به نقل از وال استریت ژورنال، مقام‌های مطلع می‌گویند دولت دونالد ترامپ در صدد است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کند که رفع آنها در دولت‌های آینده دشوار باشد.

 

نتایج نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری در ایالت‌های کلیدی نشان می‌دهد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، پیشتاز است و بهمین دلیل مقام‌های دولت ترامپ نگران آینده تحریم‌های اعمال‌شده بر ضد ایران هستند.به مذاکره و توافقی تازه را بی اثر کند.

 

دولت ترامپ ذیل قوانین مرتبط با تروریسم تحریم‌هایی علیه ایران وضع کرده است که به عقیده تحلیلگران، لغو آنها سخت خواهد بود. منابع مطلع همچنین گفته‌اند دولت ترامپ در صدد است بخش‌هایی نظیر پتروشیمی و صنایع فلزی را تحت فشار قرار دهد. به همین دلیل بخش انرژی ایران به طور ویژه مد نظر است.

 

مقام‌های فعلی و پیشین دولت آمریکا گفته‌اند تحریم مجدد بخش‌هایی که هم اکنون تحت تحریم هستند ذیل قوانین مرتبط با تروریسم باعث خواهد شد، رفع آنها بسیار سخت شود و چنانچه در آینده کسانی بخواهند این تحریم‌ها را رفع کنند با یک فرایند پیچیده روبه رو می‌شوند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------