آخرین اخبار سیاست خارجی


اتحادیه اروپا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

اتحادیه اروپا خواستار همکاری کامل ایران با آژانس شد/ بورل: وقتی برای تلف کردن سمذاکرات وین باقی نمانده

اتحادیه اروپا خواستار از سرگیری مذاکرات برای احیای برجام شد. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، اتحادیه اروپا از ایران خواست تا "به طور کامل" با آژانس بین المللی…

نامه مقامات ارشد پیشین رژیم صهیونیستی به نتانیاهو در حمایت از بازگشت آمریکا به برجام اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,نتانیاهو
گروهی از مقامات ارشد پیشین رژیم صهیونیستی در نامه ای به نخست وزیر این رژیم، از موضع دولت جو بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای حمایت کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، گروهی از مقامات ارشد پیشین موساد، ارتش و کمیسیون انرژی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با نوشتن نامه ای به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم،  از بازگشت احتمالی دولت آمریکا به توافق هسته ای که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن خارج شده بود، حمایت کردند. 

 

فرماندهان امنیتی رژیم صهیونیستی به نمایندگی ماتان ویلنای معاون پیشن رئیس ستاد کارکنان ارتش این رژیم در نامه یادشده گفتند که  «از اقدام آمریکا برای ترغیب کردن ایران به پیروی آشکار از مقررات تعیین شده در برجام(توافق هسته‌ای) تا زمانی که این توافق شامل تعهد ایران نسبت به پایبندی به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل شود» (در زمینه توسعه موشک های بالستیک) حمایت می کنند. 

 

این نامه علاوه بر ویلنای،  توسط تامیر پاردو رئیس پیشین موساد، نیتزان آلون هماهنگ کننده پیشین عملیات های ارتش رژیم صهیونیستی، عوزی آراد رئیس پیشین شورای امنیت ملی این رژیم و الی لویت معاون مدیر کل پیشین در امور سیاسی کمیته انرژی اتمی این رژیم امضا شده است. 

 

مقامات پیشین وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از موضع فعلی بایدن مبنی بر عدم لغو تحریم های ایران تا زمانی که ایران به پایبندی به توافق هسته ای بازگردد،  حمایت کردند. آن ها در این باره گفتند که هدف اول باید وا داشتن ایران به پایبندی بوده و سپس برای رسیدن به توافق بعدی که خلاء های برجام را پر کند، فعالیت شود. 

 

این نامه می افزاید: این شامل در نظر گرفتن اطلاعات جدیدی که از زمان برجام گردآوری شده و مشکلات دیگری که ایران ایجاد می کند است. 

 

این اولین باری نیست که این گروه اقدامی مغایر با تلاش های نتانیاهو برای متوقف کردن برجام انجام داده اند. این گروه،  پیش از امضا شدن توافق هسته ای از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستند که سخنرانی اش (علیه توافق هسته ای) در کنگره آمریکا را لغو کند. 

بر اساس این گزارش، اقدام این مقامات پیشین رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می شود که دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای در صورت بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای، ابراز تمایل کرده است. 

 

این در حالی است که ایران در یک سال و نیم گذشته، در پی خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ که با بازگردانی تحریم های پیشین و اعمال تحریم های جدید علیه ایران همراه بود و بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان مبنی بر پیدا کردن راهکاری عمل گرایانه برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران و کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، تنها طبق اقدامات چاره جویانه مقرر در برجام، تعهدات داوطلبانه اش در توافق را کاهش داده است. 

 

مقامات ایران تاکید کرده اند به محض پایبندی تمام اعضای توافق به تعهداتشان،  این اقدامات بازگشت پذیر خواهند بود. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی