آخرین اخبار سیاست خارجی


برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین آمریکا و اسرائیل هفته گذشته بر سر طرح جایگزین یا "طرح ب" برای مقابله با برنامه‌های اتمی…

وزارت خارجه آمریکا: رویکرد آمریکا در قبال ایران راهبردی است/ به ضرب‌الاجل نگاه نمی‌کنیم اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزارت خارجه آمریکا
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره ضرب‌الاجل تعیین‌شده توسط ایران برای توقف اجرای پروتکل الحاقی و کاهش شمار بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این کشور، گفت که همچنان راهی طولانی در پیش داریم ولی به سرعت حرکت می‌کنیم.  

به گزارش ایلنا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره ضرب‌الاجل تعیین‌شده توسط ایران برای توقف اجرای پروتکل الحاقی و کاهش شمار بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این کشور، گفت که همچنان راهی طولانی در پیش داریم ولی به سرعت حرکت می‌کنیم.

 

پرایس تأکید کرد که رویکرد آمریکا در قبال ایران، راهبردی است.

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تصمیم دولت بایدن برای تعامل پیش از موعد با ایران برای دستیابی به پیش‌توافق‌هایی با این کشور، گفت که تصمیم دولت آمریکا همان است است که بارها بر آن تأکید کرده‌ایم. لازم است به طور پیوسته همکاری نزدیکی با هم‌پیمانان، شرکا و اعضای کنگره داشته باشیم تا اطمینان یابیم که گام بعدی را از موضع قدرت برخواهیم داشت.

 

پرایس افزود که ما به ضرب‌الاجل نگاه نمی‌کنیم بلکه به زمانی توجه داریم که ما و هم‌پیمانانمان را بهترین موقعیت برای مقابله با این چالش قرار دهد.

 

وی بار دیگر گفت که اگر ایران به رعایت کامل تعهدات برجامی خود بازگردد، آمریکا نیز مسیر مشابهی در پیش خواهد گرفت.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------