X

آخرین اخبار سیاست خارجی


جان کری،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

جان کری: هیچ‌گاه عملیات اسرائیل در سوریه را به ظریف گزارش ندادم

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور جوی مدعی شده هیچگاه عملیات رژیم صهیونیستی در سوریه را به وزیر خارجه ایران گزارش نکرده است. به گزارش فارس، «جان کری»، نماینده ویژه دولت…

آمریکا: غیرمستقیم بودن، روند مذاکرات وین را دشوار کرد/ احتمال دستیابی به توافق در خصوص برجام تا اواسط ماه میمذاکرات وین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، مذاکرات وین را پربار، حرفه‌ای و مفید توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، مذاکرات وین را پربار، حرفه‌ای و مفید توصیف کرد.

 

وی در عین حال بدون اشاره به بدعهدی‌های کشورش در خروج از برجام و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، گفت که چنانچه تهران بر مواضع سرسختانه خود در خصوص نحوه لغو تحریم‌ها پافشاری کند، مذاکرات با بن‌بست رو‌به رو خواهد شد.

 

این مقام آمریکایی افزود که غیرمستقیم بودن مذاکرات و انتقال پیام‌ها از طریق طرف اروپایی، باعث دشواری و کندی روند آن شده بود.

 

وی همچنین گفت که ایران نشانه‌هایی از تمایل برای برداشتن گام‌های متقابل برای بازگشت به تعهدات برجامی خود نشان داده است ولی این نشانه‌ها کافی نیست.

 

این مقام ارشد واشنگتن گفت که روند لغو تحریم‌ها برای آمریکا، مسیری پرچالش خواهد بود چرا که دولت سابق این کشور عامدانه تلاش کرد تحریم‌های هسته‌ای را در رده تحریم‌های تروریستی قرار داده و به این ترتیب کار دولت آینده برای لغو این تحریم‌ها را دشوار کند.

 

 احتمال دستیابی به توافق در خصوص برجام تا اواسط ماه می

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از امکان دستیابی به توافق در خصوص برجام تا اواسط ماه می خبر داد.

 

مذاکرات وین ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از امکان دستیابی به توافق در خصوص برجام تا اواسط ماه می خبر داد.

 

وی اظهار داشت که امکان دستیابی به توافق در خصوص برجام تا اواسط ماه می وجود دارد، اما این به معنای بازگشت به اجرای کامل توافق هسته‌ای نیست.

 

اولیانوف تصریح کرد: «احتمالاً هنوز هم دستیابی به توافق تا پایان ماه می ممکن است، ترجیحا تا اواسط می. البته باید توجه داشت که توافق کردن یک چیز است و بازگشت چیز دیگری. بازگشت یک‌باره انجام نمی‌شود، آمریکایی‌ها برای لغو تحریم‌ها به زمان نیاز دارند و احتمالا ایرانی‌ها هم برای بازگشت به اجرای تعهدات هسته‌ای خود به زمان بیشتری نیاز دارند».

 

دومین نشست حضوری کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)  درباره برنامه هسته‌ای ایران روز جمعه در وین برگزار شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------