آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیر خارجه انگلیس،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

انگلیس: در صورت شکست مذاکرات وین همه گزینه‌ها روی میز است!

وزیر خارجه انگلیس از احتمال اعلام تحریم‌های بیشتر علیه ایران درصورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات وین خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ایونینگ استاندارد، لیز…

بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران/ بازتاب توافق ایران و آژانس در رویترزسازمان انرژی اتمی ایران ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
پس از دیدار امروز رافائل گروسی با محمد اسلامی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بیانیه مشترک منتشر کردند و بر گسترش همکاری‌های فنی ایران و آژانس در زمینه های مختلف هسته‌ای تاکید کردند. 

  به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: 

طرفین، روح همکاری و اعتماد متقابل و اهمیت تداوم آن و همچنین ضرورت رسیدگی به موضوعات فی‌مابین در فضایی سازنده و منحصرا فنی را مورد یادآوری و تاکید مجدد قرار دادند.

 

در چارچوب تعاملات و همکاری‌های موجود فی‌مابین، طرفین تصمیم گرفتند دیدارهای متقابل را در سطوح مرتبط تداوم دهند. در همین راستا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران  در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس با مدیرکل دیدار خواهد کرد و مدیرکل نیز در آینده نزدیک به تهران سفر خواهد نمود تا مشورت‌های سطح بالا با هدف تقویت همکاری‌های میان ایران و آژانس در حوزه های مختلف و بحث درخصوص موضوعات فعلی مورد علاقه متقابل، با دولت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

 

به بازرسان آژانس اجازه داده می شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت های حافظه آن‌ها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند. چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

 

 بازتاب توافق ایران و آژانس در رویترز

به گزارش ایلنا، رویترز در خبری با اشاره به سفر گروسی به ایران نوشت: ایران به آژانس اجازه می‌دهد تا پس از مذاکرات روز یکشنبه با رافائل گروسی، خدمات خود به دوربین‌های نظارتی در سایت‌های هسته‌ای ایران را ادامه دهد.اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: «ما بر سر تعویض کارت حافظه دوربین‌های آژانس توافق کردیم.»

 

 توجه آسوشیتدپرس به توافق امروز آژانس و ایران

به گزارش آسوشیتدپرس، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: تهران به بازرسان سازمان ملل متحد اجازه می‌دهد کارت‌های حافظه جدیدی را در دوربین‌های نظارتی در سایت‌های حساس اتمی نصب کرده و فیلمبرداری را در آنجا ادامه دهند.

 

محمد اسلامی این اظهارات را روز یکشنبه پس از دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در تهران بیان کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------