آخرین اخبار سیاست خارجی


اولیانوف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

اولیانوف: مذاکرات احیای برجام نمی‌تواند ماه‌ها ادامه یابد؛ باید تا فوریه گفت‌وگوها را نهایی کنیم

نماینده روسیه در مذاکرات وین، با اشاره به تجربه منفی ایران در نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا تصریح کرد که کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها تلاش می‌کنند تا درباره تضمین…

بنی گانتز: اگر ایران برنامه اتمی خود را توسعه دهد، اسراییل از گزینه نظامی استفاده خواهد کردبنی گانتز ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل گفت کشورش می‌تواند با توافق هسته‌ای جدید با ایران کنار بیاید. او اما همزمان تهدید کرد که اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه دهد تل‌آویو از گزینه نظامی استفاده می‌کند. 

 وزیر دفاع اسرائیل گفت می‌توانیم با یک برجام جدید کنار بیاییم. 

 

به گزارش شفقنا، بنی گانتز در مصاحبه با نشریه آمریکایی فارین‌پالیسی گفت: اسراییل می‌تواند با توافق هسته‌ای جدید با ایران کار بیاید. وی همزمان تهدید کرد اگر ایران برنامه اتمی خود را توسعه دهد، اسراییل از گزینه نظامی استفاده خواهد کرد.

 

وزیر جنگ دولت نفتالی بنت در این مصاحبه اختصاصی افزود: اسراییل بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران را خواهد پذیرفت؛ اما مقامات اسراییل همزمان بر دولت بایدن فشار وارد می‌کنند تا در صورت شکست احتمالی مذاکرات احیای برجام، خود را برای انجام یک نمایش قدرت نظامی مهیا کنند.

 

گانتز که رقیب بنیامین نتانیاهو در چند دور انتخابات رژیم صهیونیستی هم بود همچنین اضافه کرد:رویکرد دولت فعلی آمریکا این است که برنامه هسته‌ای ایران را به محدوده پیشین و تعیین شده گذشته بازگرداند و این مورد پذیرش من نیز است؛ اسراییل تمایل دارد طرح ب یا طرح جایگزین آمریکا را در صورت شکست مذاکرات احیای برجام با ایران، بداند؛ در این صورت فشار سخت اقتصادی بر ایران افزوده خواهد شد و از سوی دیگر اسراییل خود یک طرح C یا سوم هم دارد که شامل عملیات نظامی خواهد بود.

 

گانتز در مصاحبه با فارین پالیسی از تخمین خود مبنی بر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ظرف دو تا سه ماه آینده هم خبر داد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------