آخرین اخبار سیاست خارجی


میخائیل اولیانوف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

دیپلمات روس: رایزنی‌های غیررسمی دوجانبه در وین آغاز شده است

میخائیل اولیانوف از آغاز رایزنی‌های غیررسمی دوجانبه در وین خبر داد. به گزارش فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در پیامی در…

پکن موضع منصفانه‌ای در قبال مسأله هسته‌ای ایران دارد | رایزنی بوررل و بلینکن درباره برجاممذاکرات ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزیر خارجه چین در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سعودی خود بر ادامه نقش سازنده پکن در پیشبرد مذاکرات برای احیای برجام تأکید کرد. 

 به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا، «وانگ یی» وزیر خارجه چین در گفت‌وگوی تلفنی با «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود درباره روابط دوجانبه و همکاری‌های پکن و ریاض رایزنی کرد.

 

وزیر خارجه چین در این تماس تلفنی بر ادامه نقش سازنده پکن در پیشبرد مذاکرات برای احیای برجام تأکید کرد.

 

وی افزود که کشورش موضع مشخص و بی‌طرفانه‌ای در قبال مسأله هسته‌ای ایران داشته و از ساز و کار بین‌المللی منع اشاعه سلاح هسته‌ای و همچنین امنیت و ثبات در خاورمیانه حمایت می‌کند.

 

وانگ با تأکید بر این‌که چین به توافق جامع در مورد مسأله هسته‌ای ایران و دستاورد مهم چندجانبه‌گرایی متعهد است، گفت که پکن به ایفای نقش سازنده در پیشبرد مذاکرات برای احیای برجام ادامه می‌دهد.

 

 رایزنی بوررل و بلینکن درباره برجام 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه آمریکا طی نشستی در واشنگتن، درباره ضرورت از سرگیری مذاکرات برجامی گفت‌وگو کردند.

مذاکرات ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایلنا، «جوسپ بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا طی نشستی در واشنگتن، درباره ضرورت از سرگیری مذاکرات برجامی گفت‌وگو کردند.

 

بوررل در پایان سفر خود به واشنگتن، طی یادداشتی که در پایگاه اینترنتی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شده است، نوشت که رایزنی درباره توافق هسته‌ای با ایران، از جمله محورهای دیدار وی با بلینکن بوده است.

 

این مقام اروپایی نوشت: «همچنان به همکاری‌های خود در راستای حفظ پیمان عدم اشاعه سلاح هسته‌ای، بازگشت فوری به مذاکرات وین و حصول اطمینان از این‌که برنامه هسته‌ای ایران ماهیتی صرفا صلح‌آمیز دارد، ادامه خواهیم داد».

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

  

  ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

  
   
  وب گردی