آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

تشکیل جلسه فوری کارگروه‌های رفع تحریم و هسته‌ای در وین/ غرب امشب تصمیمش را اعلام می‌کند

پس از ارائه پیشنهادات ایران در قالب دو سند رفع تحریم‌ها و فعالیت‌های هسته‌ای، قرار است دو کارگروه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها تشکیل جلسه بدهند. به گزارش مهر، پس از ارائه…

رای دادگاه تجدیدنظر به پیگرد قضایی «هالک بانک» به اتهام نقض تحریم‌های ایران تحریم‌های ایران,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
یک دادگاه تجدیدنظر در آمریکا درخواست «هالک بانک» ترکیه برای ابطال کیفرخواستی که به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها، علیه این بانک صادر شده بود را رد کرد. 

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک دادگاه تجدیدنظر در آمریکا درخواست «هالک بانک» ترکیه برای ابطال کیفرخواستی که به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها، علیه این بانک صادر شده بود را رد کرد.

 

این دادگاه با رد درخواست ابطال کیفرخواست هالک بانک اعلام کرد که این بانک می‌تواند به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا تحت پیگرد قرار بگیرد.

 

«سیمون لاتکوویچ» وکیل هالک بانک پیش از این تأکید کرده بود که کیفرخواست آمریکا علیه این بانک باید پس گرفته شود.

 

وی در دادگاه تجدیدنظر این بانک برای رسیدگی به اتهام کمک به ایران در دور زدن تحریم‌ها گفته بود: «هالک بانک، بانک دولتی است و در آمریکا مصونیت قضائی دارد. پس اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا رد می شود و این‌کیفر خواست، باید پس گرفته شود».

 

با این وجود، دادگاه تجدیدنظر آمریکا مدعی شده است که هر چند قوانین مربوط به مصونیت دارایی‌های کشورهای خارجی در سیستم قضایی آمریکا جایگاه ویژه‌ای دارد، ولی اتهامات هالک بانک مربوط به موارد مستثنی از این قانون است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------