آخرین اخبار سیاست خارجی


برت مک گرک،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

کاخ سفید: شانس توافق با ایران وجود دارد اما عدم حصول توافق نیز غیرمحتمل نیست

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد که ایران و آمریکا در آستانه یک توافق احتمالی برای بازگشت به برجام هستند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، «برت مک گرک» هماهنگ…

بیانیه مشترک بایدن و ماکرون درباره برنامه هسته ای ایران بایدن و ماکرون,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
روسای جمهور آمریکا و فرانسه در بخشی از بیانیه مشترک خود پس از دیدار دو طرف در رم ایتالیا، با اشاره به برنامه هسته ای ایران مدعی شدند که ایران نباید به سلاح هسته ای دست یابد. 

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، روسای جمهور آمریکا و فرانسه پس از دیدار جمعه شب خود در رم ایتالیا بیانیه مشترکی را صادر کردند.

 

در بخشی از این بیانیه که از سوی کاخ الیزه منتشر گردیده به برنامه هسته ای ایران اشاره شده و با طرح ادعاهای واهی، آمده است: بایدن و ماکرون درباره ضرورت تضمین عدم توسعه سلاح هسته ای توسط ایران یا دستیابی به آن توافق دارند.

 

در همین حال کاخ الیزه با تشریح محورهای مورد بحث در دیدار ماکرون و بایدن اعلام کرد که دو طرف بر عزم خود برای تقویت همکاری های دوجانبه در راستای صلح و امنیت جهانی تاکید کردند.

 

لازم به ذکر است در حالی که کشورهای غربی مدعی هستند ایران در پی دستیابی به سلاح هسته ای است تهران همواره بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید کرده است.

 

در بیانیه مشترک روسای جمهور آمریکا و فرانسه همچنین بر حمایت از اصلاحات در لبنان تاکید شده است.

 

دو طرف در عین حال بر اهمیت کنفرانس پاریس درباره لیبی که قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر و در آستانه انتخابات ملی این کشور در تاریخ ۱۲ دسامبر برگزار شود، تاکید کردند.

 

در این بیانیه همچنین به ضرورت تایید حاکمیت و استقلال عراق و تضمین اینکه این کشور به هیچ وجه بار دیگر پناهگاه گروه های تندرو و تروریستی نشود، اشاره شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------