آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

وزیر خارجه آلمان: زمان زیادی برای نجات برجام باقی نمانده است

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد که زمان زیادی برای نجات برجام باقی نمانده است. به گزارش ایلنا به نقل از اردوپوینت، «آنالنا بربوک» وزیر خارجه آلمان، روز سه‌شنبه گفت: زمان…

خطیب‌زاده: تمرکز تیم مذاکره کننده رفع تحریم‌هاست | انگلیس: اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، همه گزینه‌ها روی میز است خطیب‌زاده,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای اطمینان از رفع تحریم‌ها وارد وین شده است و آنچه در وین اتفاق می‌افتد تمرکز بر رفع تحریم‌هاست.

 سعید خطیب‌زاده روز سه شنبه در گفت‌و گو با ایرنا با اشاره به آغاز مذاکرات هسته‌ای در وین برای رفع تحریم‌ها گفت: آنچه که در وین اتفاق می‌افتد، تمرکز بر رفع تحریم‌هاست. چیزی نه کمتر از این را می‌پذیریم و نه بیشتر از آنچه در برجام در حوزه هسته‌ای آمده است، تعهدی می‌دهیم.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور تصریح کرد: موضوعاتی مانند مذاکرات گام به گام و تعهدات جدید هیچ جایگاهی در گفت و گوی ما ندارد.

 

خطیب‌زاده گفت: دولت با عزم جدی با یک هیات کاملا آماده وارد مذاکرات وین شده تا اطمینان پیدا کند آنچه در وین اتفاق می‌افتد رفع تحریم‌هاست. البته اگر طرف‌های مقابل هم به جای وقت‌کشی، تطویل و بهانه‌گیری‌های بچه‌گانه با نیتی درست برای رفع تحریم‌ها وارد وین شده باشند، می‌توانیم بگوییم مذاکرات در مسیر درست قرار دارد.

 

 وزیر خارجه انگلیس:می‌خواهیم مذاکرات وین «نتیجه‌بخش» باشد

وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد که کشورش به دنبال گرفتن نتیجه از مذاکرات برجامی است.

 خطیب‌زاده,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایلنا به نقل از نیوزویک، لیز تراس وزیر خارجه انگلیس در مورد دور هفتم مذاکرات وین گفت: این آخرین فرصت برای ایرانی‌ها برای آمدن به میز مذاکره است. 

 

تراس مدعی شد: «ما می‌خواهیم این مذاکرات به نتیجه برسد. اما اگر آنها نتیجه‌بخش نباشند، همه گزینه‌ها روی میز است."

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------