آخرین اخبار سیاست خارجی


آنتونی بلینکن ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

بلینکن با مقامات تروئیکا در مورد برجام گفت وگو کرد

آنتونی بلینکن در سفر به برلین با مقامات آلمان، انگلیس و فرانسه دیدار و در مورد مذاکرات جاری با ایران و بازگشت کامل به توافق هسته ای گفت و گو کرد. به گزارش ایرنا از وب…

فرانسه: هنوز فاصله زیادی تا احیای برجام وجود دارد/ آمریکا:مذاکرات با پیشرفت اندکی همراه بوده است مذاکرات هسته‌ای وین,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین، گفت که به‌رغم پیشرفت‌های اخیر در این مذاکرات، هنوز دستیابی به توافق راه زیادی باقی مانده است. 

 به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین، گفت که به‌رغم پیشرفت‌های اخیر در این مذاکرات، هنوز دستیابی به توافق راه زیادی باقی مانده است.

 

وی به پارلمان فرانسه گفت: «مذاکرات ادامه دارد. آنها به کندی پیش می‌روند، خیلی کند و همین امر نیز شکافی را ایجاد می‌کند که احتمال دستیابی به راه‌حلی که در راستای منافع تمامی طرف‌ها باشد را به مخاطره می‌اندازد».

 

لودریان ادامه داد: «اواخر ماه دسامبر، پیشرفت اندکی حاصل شد اما هنوز تا پایان مذاکرات، فاصله زیادی داریم.»

 

 سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:مذاکرات وین با پیشرفت اندکی همراه بوده است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین، گفت که این مذاکرات با پیشرفت اندکی همراه بوده است. 

 

 مذاکرات هسته‌ای وین,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین، گفت که این مذاکرات با پیشرفت اندکی همراه بوده است.

 

وی افزود که در این مذاکرات پیشرفت اندکی حاصل شده است ولی چنانچه خواستار نجات برجام باشیم تا مزایای توافق با پیشروی‌های ایران در برنامه هسته‌‌ای خود تضعیف نشود یا از بین نرود، سرعت پیشرفت باید بیشتر از این باشد.

 

پرایس با انتقاد از رویکرد دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در قبال ایران، گفت که رویکردها به ویژه سیاست فشار حداکثری عامل شرایط فعلی است. این سیاست‌ها نه تنها پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را کند نکرد، بلکه باعث جسورتر شدن این کشور شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------