مسمومیت غذایی 51 کودک و نوجوان در داورزناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارگفت: 51 کودک و نوجوان از اهالی روستای صد خرو از توابع شهرستان داورزن، بر اثر صرف غذا در یک مراسم دچار مسمومیت شدند.

به گزارش فارس به نقل از وبدا، عباس کافی درباره جزئیات این خبر اظهار داشت: تعداد 51 کودک ونوجوان صدخروی شب گذشته در اثر صرف غذا در یک مراسم دچار مسمومیت شده و با علائم ناشی مسمومیت به مراکز بهداشتی درمانی روستای صدخرو و شهرستان داورزن مراجعه کرده اند.

 

وی افزود: بلافاصله پس از مراجعه بیماران به این مراکز، اقدامات درمانی اولیه توسط پزشک و کادر درمانی حاضر در محل آغاز و طی هماهنگی با ستاد عملیات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، تیم های بهداشتی و درمانی جهت بررسی تخصصی اعزام شدند.

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار ادامه داد: تعداد 33 بیمار در مراکز بهداشتی و درمانی صدخرو و داورزن پس از معاینات لازم به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند اما 18 بیمار دیگر جهت بررسی و انجام آزمایش‌های تخصصی به مرکز آموزشی درمانی واسعی و بیمارستان حشمتیه سبزوار ارجاع داده شدند.

 

کافی با اشاره به انجام آزمایشات و بررسی های لازم توسط پزشکان متخصص بر روی بیماران، اضافه کرد: 11 بیمار با درمان سرپایی و در صحت و سلامت کامل ترخیص و 7 نوجوان دیگر جهت تکمیل روند درمان در بیمارستان بستری شده اند.

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: هم اکنون حال عمومی تمامی بیماران خوب گزارش شده است. 5 بیمار در حال ترخیص از بیمارستان و دو بیمار دیگر جهت دریافت خدمات تخصصی در بیمارستان حشمتیه تحت نظر هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی