جان باختن دو کولبر در کولاک کردستاناخبار,اخبار حوادث,جان باختن دو کولبر در کولاک کردستان
2 کولبر در برف و کولاک جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایسنا، رییس جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: به دنبال برف و کولاک در مسیر گردنه "ته ته" اورامان، سه نفر از کولبران گرفتار سقوط بهمن شده که دو نفر از آن ها جان خود را از دست داده و یک نوجوان ۱۴ ساله نیز مفقود شده است.

 

محمد باقر محمدی امروز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از صبح روز گذشته عملیات امداد برای نجات جان سه نفر گرفتار در برف و کولاک در گردنه ته ته شروع شد که طی آن دو نفر از این افراد توسط امدادگران هلال احمر پیدا شدند.

 

 وی افزود: متاسفانه یک نفر از حادثه دیدگان که مرد و ۱۷ساله بوده است، هنگام جابه جایی و انتقال به پایین جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر هم که مرد و ۳۵ ساله است تحویل بیمارستان سروآباد شد.

 

رییس جمعیت هلال احمر استان کردستان بیان کرد: در حال حاضر عملیات نجات برای جان یک نوجوان ۱۴ ساله که مفقود شده است به طور جدی ادامه دارد.

 

وی از اعزام تیم های امداد و نجات و سگ های تجسس با دو تیم عملیات از شهرستان سروآباد به گردنه ژالانه خبر داد و عنوان کرد: شرایط برف و بوران عملیات امداد و نجات را بسیار سخت کرده اما عملیات با کمک افراد بومی منطقه و ساکنان روستای "نی" از توابع شهرستان مریوان در حال ادامه یافتن است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------