انفجار شدید در خیابان قلعه مرغی تهران/ ۲ کشته و خسارات به چند ساختمان و خودروانفجار شدید در خیابان قلعه مرغی تهران،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: انفجار شدید در یک ساختمان در خیابان قلعه مرغی علاوه بر مرگ دو نفر، منجر به بروز خسارات به چندین ساختمان و خودرو شد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام خبر انفجار مرگبار در یک ساختمان در خیابان قلعه مرغی، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 18:44 امشب (21 آذر) یک مورد انفجار شدید در یک ساختمان در محله قلعه مرغی، خیابان زمزم به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور سه دقیقه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان در محل حادثه، افزود: محل حادثه ملکی حدوداً 200 متری در دو طبقه بود که از طبقه آن به عنوان کارگاهی برای شارژ و نگهداری سیلندر از آن استفاده می‌شد و چندین سیلندر کوچک و بزرگ اکسیژن در آن وجود داشت.

 

ملکی بیان کرد: به دلیل که تحت بررسی است، به یک‌باره انفجار شدیدی در این کارگاه روی داده و باعث تخریب طبقه همکف، بخشهای از طبقه بالایی و مغازه مجاور شده بود.

 

وی با اشاره به بروز خسارات به چندین دستگاه خودرو که در محل انفجار قرار داشتند، متذکر شد: بر اثر این انفجار، شیشه‌های چندین ساختمان نیز شکسته شده بود.

 

ملکی عنوان کرد: به گفته اهالی محل، روز نخست فعالیت کارگاه و مغازه مذکور بود که متأسفانه این اتفاق روی داد.

 

وی بیان کرد: علاوه بر تخریب دیوارها و سقفهای این ساختمان، آتش‌سوزی نیز روی داده بود که آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، همزمان با خاموش کردن آتش، عملیات جست‌وجو و آواربرداری را آغاز کرده و موفق شدند به سرعت دو نفر را که زیر حجم زیاد آوار محبوس بودند، خارج کنند که به تأیید عوامل اورژانس مشخص شد هر دو نفر به دلیل شدت جراحات وارده جان باخته‌اند همچنین آقایی نیز به دلیل تخریب دیوارها و راه‌پله، امکان خروج از آنجا را نداشت که با کمک آتش‌نشانان به سلامت از محل حادثه خارج شد.

 

به گفته سخنگوی آتش‌نشانی تهران، نیروها در حال ایمن‌سازی محل حادثه و بررسی علت بروز آن هستند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------