طغیان رودخانه‌های فصلی و دائمی ایلام/ بخشی از یک روستا زیر آب رفتسیل در ایلام،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
بارندگی‌های شدید شبانه‌روز گذشته سبب طغیان رودخانه‌های دائمی و فصلی در اکثر مناطق استان ایلام شد.

به گزارش تسنیم، طبق آمار هواشناسی که حاکی از وجود هسته بارشی سنگین در استان تا اواخر عصر امروز است، این بارش‌ها در ساعات گذشته و بخصوص در بامداد جمعه با وزش شدید لحظه‌ای باد همراه بود.

 

این بارش‌ها بر اساس گزارش‌ها و تصاویر ارسالی، در حوزه جنوب استان ایلام؛ در شهرستان‌های آبدانان، دهلران، دره شهر و بدره همچنان ادامه دارد و موجب طغیان برخی از رودخانه‌های فصلی و دائمی این مناطق شده است.

 

شدت بارش‌ها به حدی بوده که موجب آبگرفتگی معابر و برخی منازل در روستاهای شیخمکان و کله جوب شهرستان دره‌شهر شده است.

 

طبق اطلاعات و تصاویر ارسال شده برای خبرنگار ما، حجم آب ورودی از کبیرکوه به دره‌شهر افزایش یافته و سطح آب در 2 سیل‌بند این شهر نیز در حال بالا آمدن است.

 

بر اساس گزارش هواشناسی استان ایلام، بیشترین میزان بارندگی‌ها در 24 ساعت گذشته مربوط به شهرستان‌های آبدانان با 107.3 میلی‌متر، دره‌شهر با 90 میلی‌متر در جنوب استان و لومار با 62 میلی‌متر در شمال استان ایلام بوده است.

 

ستاد مدیریت بحران استان ایلام نیز نسبت به لغزندگی معابر و مسیرهای مواصلاتی، طغیان رودخانه‌ها و سیل و آبگرفتگی معابر بر اثر بارش‌های سنگین در مناطق مختلف استان هشدار داده است.

 

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: با تلاش راهداران 59 نقطه از محورهای مواصلاتی ایلام ریزش‌برداری شده و تمام راه‌های اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد. 

 

سیدزاهدین چشمه خاور با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته در 13 محور ارتباطی از شهرهای استان ایلام بارش باران گزارش شده است، افزود: با تلاش 76 راهدار و با استفاده از 53 دستگاه ماشین‌آلات عملیات ریزش‌برداری در 59 نقطه از محورهای استان در شبانه روز گذشته انجام شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------