کلاهبرداری با ترفند ارسال چمدان یک میلیون دلاریجانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری متهمی خبر داد که با ترفند ارسال ارثیه یک میلیون دلاری، ۹۲۰ میلیون ریال از یک شهروند کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس،سردار احمد نگهبان  اظهارداشت: در پی دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از یک شهروند در فضای مجازی، پی گیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته که خانمی 27 ساله است مشخص شد فردی از طریق یکی از شبکه های اجتماعی قربانی پیامی با این عنوان که فردی ایرانی در انگلیس فوت شده و این فرد فرزندی ندارد و وصیت کرده ارثیه یک میلیون دلاری وی به مردم مستضعف سرزمینش برسد.

 

سردار نگهبان گفت: متهم به کلاهبرداری با ارسال تصاویری از چمدان حاوی یک میلیون دلار و ارسال تعدادی عکس از کیف و کفش های برند به عنوان هدیه، به این فرد اعتماد کرده و بابت هزینه های ارسال چمدان دلار از دبی به ایران و هزینه های ترخیص مرسوله طی 3 مرحله مبلغ 920 میلیون ریال به شماره حساب اعلامی فرد کلاهبردار منتقل ولی خبری از چمدان یک میلیون دلاری نشده و فرد کلاهبردار تماسش را پاسخگو نیست.

 

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با استفاده از سرنخ های به جامانده حساب مقصد را بلافاصله شناسایی و مسدود و متهم را با نیابت قضائی در یکی از استان های غربی کشور ردزنی و دستگیر کردند.

 

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به عودت تمامی وجوه کلاهبرداری شده به حساب مالباخته، خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------