آخرین اخبار حوادث

Default Image

شوهرم می خواست مرا با تبر بکشد، پیشدستی کردم و با چاقو به او حمله کردم

ایران نوشت: ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه ۱۳ مرداد، مأموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان در تماس با بازپرس میثم حسین‌پور از قتل…

شرور متواری در یک تونل زیرزمینی دستگیر شد/زن و شوهر مسافرکش‌نما دستگیر شدند. رئیس پلیس امنیت عمومی تهران از دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار پایتخت خبر داد و گفت: متهم متواری در یک تونل زیر زمینی دستگیر شد. 

به گزار ش ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ پیام کاویانی افزود: اواخر هفته گذشته پرونده‌ای در مورد متواری شدن یکی از اوباش سابقه‌دار که دارای سوابق محکومیت متعدد از جمله خفت‌گیری، شرارت و فروش سلاح جنگی بود، دریافت کردیم.

 

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، این فرد پس از تحمل مدتی کیفر با دریافت مرخصی از زندان خارج شده ولی پس از اتمام مرخصی دیگر به زندان بازنگشته و  در این مدت، کماکان به شرارت خود ادامه داده است.

 

کاویانی تصریح کرد: با انجام اقدامات شبانه‌روزی و هوشیاری ماموران پلیس امنیت عمومی تهران، مخفیگاه این فرد شرور در یک تونل زیرزمینی در حوالی اتوبان «یاسینی» شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضایی در حالی که متهم قصد داشت از مخفیگاه خود خارج شود، دستگیر و به پلیس امنیت عمومی تهران انتقال یافت.

 

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران با بیان اینکه متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و به زندان منتقل شد افزود: پلیس با هوشیاری کامل اقدام به رصد مخلان نظم و آسایش شهروندان می‌کند و کسانی که بخواهند در این راه مخاطراتی را برای شهروندان ایجاد کنند با برخورد قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

 

حرفه‌ای بودن سرقت، سارق را لو داد

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق حرفه‌ای منزل خبر داد و گفت: حرفه‌ای بودن نوع سرقت، سارق را لو داد.

 

سرهنگ علی عزیزخانی افزود: بیست و ششم فروردین سال جاری، شخصی با مراجعه به کلانتری نواب شکایت خود را در اتباط با سرقت منزل اعلام و اظهار داشت که هنگامی که در منزل حضور نداشته درب ورودی منزل تخریب و مقادیری طلا و جواهرات به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون تومان سرقت شده است.

 

وی اضافه کرد: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه هشتم مامور کشف جرم می‌شوند که به دلیل پی‌جویی عازم محل سرقت شده و در تحقیقات در مورد شیوه و شگرد به کار رفته توسط سارق حکایت از حرفه‌ای بودن آن داشت.

 

این مقام انتظامی افزود: در ادامه با عنایت به مفروضات پلیسی و نتایج به دست آمده، کارآگاهان موفق شدند تا سارق به نام سیامک از مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار را شناسایی کنند.

 

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران اظهارداشت: متهم با هماهنگی‌های قضایی در یک عملیات ضربتی دستگیر و پس از انتقال به پایگاه هشتم این پلیس به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

 

زن و شوهر مسافرکش نما دستگیر شدند

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زن و شوهری که تحت پوشش مسافرکشی، زورگیری می‌کردند، خبر داد.

 

سرهنگ سید قاسم موسوی فر گفت: مرد جوانی به پلیس آگاهی مراجعه و اظهار کرد در میدان شوش، سوار بر یک دستگاه خودروی سواری پراید که راننده آن یک زن بود شده است و بر  روی صندلی کنار راننده نشسته است. در  طول مسیر مرد دیگری نیز سوار بر خودرو شده و پس از طی مسافتی راننده خودرو تغییر مسیر داده و با ورود به بزرگراه امام علی مسافر مرد وی را مورد ضرب و جرح قرار داده است و پس از سرقت تلفن همراه و مقادیری وجه نقد،  وی را در مکانی خلوت به بیرون از خودرو پرتاب کرده‌اند.

 

وی اضافه کرد: با بررسی تحقیقات محلی و جغرافیای محل جرم، مالک خودرو شناسایی و با تحقیقات محلی مشخص شد که سارقان زن و شوهر هستند.

 

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ادامه داد: با اخذ دستور قضایی در یک عملیات ضربتی هر دو متهم در مخفیگاه خود دستگیر و در تحقیقات اولیه به سرقت و مصدومیت شاکی اعتراف کردند.

 

دستگیری سارقان زورگیر درحین سرقت

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری دو سارق زورگیر در محله غیاثی خبر داد و گفت: متهمان به هشت فقره زورگیری اعتراف کردند.

 

سرهنگ محمد جلینی در تشریح این خبر گفت : در پی افزایش زورگیری از شهروندان توسط دو موتورسوار در محله غیاثی تیمی از افسران مجرب کلانتری  این محل دستگیری سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

 

وی گفت: با افزایش گشت زنی‌های نامحسوس، روز گذشته گشت انتظامی کلانتری دو موتورسوار را در حال زورگیری از شهروندی مشاهده کردند.

 

جلینی با بیان اینکه ماموران بلافاصله دستگیری و  مهار سارقان در دستور کار قرار دادند ادامه داد: راکب موتورسیکلت از محل متواری ولی ترک نشین آن که از موتورسیکلت پیاده و مشغول زورگیری بود در یک عملیات ضربتی دستگیر و زمین‌گیر شد.

 

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم ۲۳ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و سرقت از شهروندان با همکاری همدست خود اعتراف کرد.

 

این مقام انتظامی به شناسایی هویت و مخفیگاه متهم متواری اشاره کرد و افزود:  پس از هماهنگی‌های قضایی، متهم دوم پرونده نیز در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر و موتورسیکلت متهمان نیز توقیف شد.

 

بازداشت جاعل نماد الکترونیک در پایتخت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری فردی که با جعل نماد الکترونیک از ۲۱ خریدار تجهیزات جانبی موبایل کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

 

سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند پس از خرید در یکی از سایت‌های فروش موبایل و لوازم جانبی تلفن همراه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

 

این مقام انتظامی بیان کرد: مالباختگان این پرونده در ادامه اظهارات مشابهی گفتند، قصد خرید لوازم جانبی تلفن همراه در فضای مجازی را داشته که با یک سایت فروش آنلاین این کالاها با قیمت‌های ارزان که نماد اعتماد الکترونیک نیز داشت، مواجه شده و پس از انجام فرایند خرید و واریز وجه کالایی دریافت نکرده و متوجه کلاهبرداری شدند.

 

وی افزود: پس از دریافت اظهارات شکات رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات اولیه پرونده را آغاز کردند و در اقدامات اولیه متوجه شدند که کلاهبردار با ایجاد یک سایت خرید آنلاین و جعل نماد الکترونیک اقدام به جلب اعتماد شهروندان و کلاهبرداری از آنها می‌کند.

 

گودرزی اظهارداشت: افسران سایبری پلیس فتا پایتخت با بکارگیری اقدامات فنی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی موفق به شناسایی گرداننده این سایت شدند و پس از به دست آوردن اطلاعات هویتی مجرم و تشریفات قضایی متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از حضور در پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد اما پس از مشاهده مستندات موجود در پرونده ضمن پذیرش جرم خود به کلاهبرداری از بیش از ۲۱ نفر از شهروندان به ارزش حدود پنج میلیارد ریال اعتراف کردند.

 

کلاهبرداری با فروش مال غیر

جانشین پلیس تهران از انهدام باند سه نفره جعل و کلاهبرداری که با جعل سند، زمین و ساختمان‌های متروکه را به سایر افراد می‌فروختند، خبر داد.

 

سردار حمید هداوند اظهارداشت: در پی شکایت یک شهروند مبنی بر کلاهبرداری توسط دو مرد  و فروش مال غیر موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران کلانتری شهرک قدس قرار گرفت.

 

وی افزود: در تحقیقات و بررسی‌های اولیه مشخص شد متهمان، یک قطعه زمین واقع در مهرشهر کرج را که  متعلق به فرد دیگری است با جعل سند به شاکی فروخته و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال از شاکی دریافت کرده‌اند.

 

جانشین پلیس تهران با اشاره به متواری بودن متهمان تصریح کرد: با تلاش ماموران در پلیس پیشگیری در نهایت هویت متهمان ۴۲ و ۴۳ ساله شناسایی شد و در رصدهای اطلاعاتی به دست آمده آنها در حال انجام معامله یک باب ساختمان مسکونی به ارزش  ۶۰۰ میلیارد ریال بودند.

 

وی افزود: با انجام سلسله اقدامات علمی و هوشمندانه، مخفیگاه متهمان در محله پاسداران شناسایی و ماموران این دو متهم را در یک عملیات ویژه و ضربتی درحال انجام معامله و کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد ریالی دستگیر کردند.

 

کشف ۲۰ تن برنج تقلبی درکارگاه زیرزمینی

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۲۰ تن برنج تقلبی که درکارگاهی زیر زمینی به صورت غیرمجاز و غیر بهداشتی نگهداری و با بسته‌بندی جدید به نام شرکت‌های معتبر به بازار عرضه می‌شد، خبرداد.

 

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: در پی رصدهای اطلاعاتی توسط ماموران کلانتری خلیج فارس مشخص شد که کارگاهی غیرمجاز و زیر زمینی در محدوده کلانتری که به مدت چهار ماه است افتتاح شده و با جمع آوری برنج های درجه۳ خارجی، آنها را با بسته‌های جدید به نام  شرکت‌های معتبر به بازار مصرف عرضه می‌کند.

 

وی گفت: محل کارگاه و مالک کارگاه شناسایی شد و طبق اطلاعات به دست آمده مشخص شد که مالک کارگاه با همکاری سه تن از اتباع کشورهای همسایه در کارگاه فعالیت دارند و  پس از هماهنگی های قضایی هر چهار متهم در حالی که مشغول بسته‌بندی  بودند، دستگیر شدند.

 

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: در بررسی از این کارگاه  ۲۰ تن برنج نامرغوب خارجی کشف و متهمان به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------