جنایت؛ پایان رابطه شیطانی با زن جوان/ قاتلان بخشیده شدندمردی جوان بعد از آشنایی با زنی متاهل با همدستی دوستش شوهر او را کشته بود. 

دو مرد جوان که متهم هستند پس از آشنایی با زن جوان، نقشه قتل شوهر وی را طراحی و اجرا کرده‌بودند، در یک قدمی چوبه دار با پرداخت دیه بخشیده شدند.

 

به گزارش جوان، ساعت ۱۲ نیمه شب ۲۹ تیرماه سال ۹۸، قاضی ساسان غلامی بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران پلیس از کشف جسد مرد جوانی در حوالی کوره‌های آجر‌پزی در جنوب تهران با خبر و راهی محل شد.

 

مأموران پلیس در خیابان پیروز شمالی در بزرگراه آیت‌الله سعید با جسد مرد جوانی روبه‌رو شدند که با ۱۹ ضربه چاقو به قتل رسیده‌بود. مأموران پلیس در همان نزدیکی موتور‌سیکلت وی را کشف کردند که مشخص شد مقتول پیک موتوری کار می‌کرده و ساعتی قبل هم برای تحویل بسته‌ای با مردی در این مکان قرار ملاقات داشته‌است. همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، همسر وی مورد تحقیق قرار گرفت.

 

زن جوان گفت: «شوهرم نگهبان خوابگاه دخترانه‌ای بود و زمان بیکاری‌اش با موتور در پیک موتوری کار می‌کرد. قبل از حادثه فردی با او تماس گرفت و قرار شد شوهرم بسته‌ای را از مکانی تحویل بگیرد و به آن فرد تحویل بدهد. او از خانه بیرون رفت و دیگر از او خبری ندارم.»

 

بازداشت متهمان

بررسی‌ها نشان داد مقتول از مدتی قبل با همسرش اختلاف داشته‌است. از سوی دیگر، مأموران پلیس در تحقیقات فنی دریافتند زن جوان مدتی است با مردی به نام کامران ارتباط تلفنی و پیامکی دارد. همچنین مشخص شد کامران همان فردی بوده که شب حادثه با مقتول تماس گرفته‌بود. بدین ترتیب مأموران پلیس همسر مقتول و کامران را بازداشت کردند.

 

همسر مقتول در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کرد، اما کامران به قتل با همدستی یکی از دوستانش به نام حمید اعتراف کرد که حمید هم بازداشت شد.

 

کامران گفت: «مدتی قبل با همسر مقتول در فضای مجازی آشنا شدم، او گفت که مجرد است و بعد از مدتی رابطه ما ادامه داشت. عاشق او شدم و قرار بود با او ازدواج کنم تا اینکه روزی با من تماس گرفت و گفت متأهل است، اما شوهرش معتاد است و قرار است از او جدا شود. من خیلی شوکه شده‌بودم، اما او را دوست داشتم و فکر می‌کردم پروین از شوهرش جدا می‌شود و با من ازدواج می‌کند. پروین می‌گفت شوهرش او را کتک می‌زند و طلاقش هم نمی‌دهد و می‌خواهد برای قتل او آدمکش اجیر کند.»

 

قرار مرگبار

متهم ادامه داد: «او از من خواست شوهرش را به قتل برسانم، اما قبول نکردم تا اینکه قرار شد به بهانه تحویل بسته، شوهرش را به مکان خلوتی بکشانم و او را بترسانم تا از همسرش جدا شود. شب حادثه با شوهر او تماس گرفتم و برای بردن بسته با او قرار گذاشتم. وقتی به محل قرار آمد، به او گفتم بسته‌ای در کار نیست. به او گفتم همسرش را طلاق بدهد که با من درگیر شد که چند ضربه با چاقویی که داشتم به او زدم.»

 

در حالی که حمید هم اظهارات همدستش را تأیید و به قتل اعتراف کرد، پروین منکر قتل شد و در ادعایی گفت: «من نقشه قتل شوهرم را طراحی نکرده‌بودم، البته من با کامران ارتباط تلفنی و پیامکی داشتم. ارتباط ما هر روز بیشتر می‌شد و کامران هم مدتی بعد فهمید که شوهر دارم، اما می‌گفت برای او اهمیت ندارد و می‌خواهد با من ازدواج کند. شب حادثه هم او با شوهرم قرار گذاشت و من از نیت او خبر نداشتم.»

 

بخشش قاتلان

متهمان پس از تکمیل تحقیقات در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند. هیئت قضایی کامران و همدستش را به اتهام قتل به قصاص و پروین را به جرم معاونت در قتل به حبس محکوم کردند. پرونده متهمان پس از تأیید حکمشان در دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی فرستاده شد. در حالی که دو متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشتند با میانجیگری تیم صلح و سازش موفق شدند با پرداخت دیه، رضایت اولیای‌دم را جلب کنند. بدین ترتیب دو متهم به زودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه محاکمه می‌شوند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022