کلاهبردار دوم پرونده 200 میلیارد ریالی کرج در تله پلیس اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
متهم دوم پرونده کلاهبرداری 200 میلیاردی ریالی که از سال 95 فراری بود، در تهران شناسایی و دستگیر شد. 

  به گزارش انلاین، سال نود و پنج فردی به نام محسن 42ساله با همکاری همدستش شرکتی را در کرج تاسیس کرد که با سربرگ جعلی یکی از نهاد های دولتی، خودروهای ایرانی را خرید و فروش می­ کردند.

  

 اعضای این باند 2 نفره کلاهبرداری علاوه بر خرید و فروش خودرو، قواره های بزرگی از زمین را انتخاب می کردند و با قطعه قطعه کردن آنها و جعل مدارک به تعدادی از شهروندان می فروختند.

 

 ارزش ریالی اموالی که متهمان این پرونده در سال 95 کلاهبرداری کرده بود، بالغ بر 200میلیارد ریال برآورده شده بود.

 

تا اینکه دادسرای کرج در تحقیقات مقدماتی پی بردند زمینی که این افراد تحت عنوان زمین یکی از نهاد های دولتی قطعه بندی کرده اند و به شهروندان فروخته اند در توقیف دادگستری است.با برملا شدن این موضوع محسن به همراه همدستش بهروز وقتی مطلع شدندکه دستشان برای قانون رو شده است از کرج متواری و در تهران مخفی شدند.بدین ترتیب پرونده برای شناسایی مخفیگاه متهمان و تحقیقات تخصصی از شعبه 12 دادسرای ناحیه 3شهید بهشتی کرج به اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع داده شد.

 

 بلافاصله کارآگاهان اداره چهاردهم با انجام یک رشته اقدامات پلیسی توانستند مخفیگاه محسن را شناسایی و در یک عملیات وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

 

 با انتقال محسن به اداره چهاردهم وی در بازجویی های پلیسی، اظهار داشت: با همکاری دوستم بهروز که 50سال سن دارد شرکت را تاسیس کردم و با آگهی فروش خودرو و زمین با شرایط وسوسه برانگیز شهروندان را ترغیب به خرید می کردیم و به منظور جلب اعتماد آنان از سربرگ جعلی یکی از نهاد های دولتی استفاده می کردیم.

 

 متهم در خصوص آخرین اتهام کلاهبرداری خود اظهار داشت: در مورد آخر یک قطعه زمین در حومه کرج را قطعه بندی کردیم و با تهیه اسناد جعلی آن ها را به مال باختگان فروختیم که توقیفی از کار درآمد و اقدامات متقلبانه ما برملا شد.

 

بنابراین ، محسن پس از آنکه 70تن از شاکیان وی را شناسایی کردند روانه زندان شد.

 

 درسال جاری مجددا پرونده از کرج برای دستگیری بهروز به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع و تحقیقات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی کلید خورد.

 

 تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که بهروز دفتر کاری را درشمال تهران تاسیس کرده است و در مرکز تهران نیز مشغول به کلاهبرداری از شهروندان است که ماموران با مراجعه به دفترش او را دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

 

هر 2 متهم علاوه بر پرونده جاری پرونده های مالی متعدد دیگری در دادسراها دارند که همچنان در حال رسیدگی است. بهروز نیز با دستور بازپرس شعبه 12دادسرای ناحیه 3کرج روانه زندان شد .

 

سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور"معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در این ارتباط گفت : در مواجهه با شرکت هایی که مدعی همکاری با ارگان های دولتی هستند حتما استعلام های لازم را قبل از انجام معامله انجام بدهند و سریعا به این افراد و پیشنهادات مالی وسوسه انگیز آنها اعتماد نکنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی