رهایی عاشق کینه جو از مجازات قصاص 2 جنایت اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

پسر عاشق پیشه  که پس از حمله شبانه به یک خانه و به آتش کشیدن آن، دست به دو جنایت تلخ زده است قصاص نمی شود. در این اقدام کینه جویانه،  پیرمرد سالخورده و دختر وی زنده زنده در آتش سوختند. قاتل آتش افروز با پرداخت دیه میلیاردی رضایت اولیای دم را جلب کرد و دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

 

مرد نقابدار

محمد 33 ساله  شامگاه چهارم خرداد 93  در حالی که صورتش را پوشانده بود به خانه ای در کهریزک حمله کرد و با پاشیدن یک گالن 20 لیتری بنزین این خانه را به آتش کشید و قتل دلخراش رمضانعلی 60 ساله و دختر 35 ساله اش به نام مریم را رقم زد. در این  آتش سوزی ، پسر سه ساله مریم به نام نیما نیز دچار 40 درصد سوختگی شد اما جان سالم به در برد.  با دستگیری محمد، وی لب به اعتراف گشود و به آتش سوزی مرگبار  به خاطر کینه ای که از رمضانعلی داشت اعتراف کرد که پس از بازسازی صحنه قتل های سوزناک، این متهم پای میز محاکمه ایستاد .

 

در جلسه دادگاه پسر رمضانعلی گفت: پدرم چند سال پیش یک دختر افغان به نام محبوبه را به خانه مان آورد تا برای ما کار کند. مدتی بود که محمد که پسر همسایه مان بود به محبوبه علاقه‌مند شده و برای دیدن او به خانه مان رفت و آمد داشت. من و پدرم چند بار به محمد تذکر دادیم دست از مزاحمت بردارد و اجازه دهد پدر محبوبه از افغانستان به ایران برگردد و سپس به خواستگاری محبوبه بیاید اما گوش محمد به این حرف ها بدهکار نبود.  وی ادامه داد: آن شب دراتاق خواب بودم که ناگهان صدای فریادهای خواهرم مریم  و پسر خردسالش را از حیاط خانه مان شنیدم .

 

در راه پله ها بودم که صدای انفجار را شنیدم و شعله های آتش همه خانه را فرا گرفت. من و مادر و خواهر کوچکم به کمک همسایه ها نجات پیدا کردیم و بدن های نیمه جان پدرم، خواهرم  و  نیما به بیمارستان منتقل شد. پدرم همان شب  به دلیل شدت سوختگی جان سپرد و مریم یک هفته بعد  بر اثر عفونت ناشی از سوختگی روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد.  این مرد در حالی که اشک می ریخت، گفت: خواهرم سه سال بود که از همسرش جدا شده  و از پسر خردسالش نگهداری می کرد. خواهرزاده خردسالم که دچار  40درصد سوختگی شده بود، جان سالم به در برد اما حالا زندگی سختی دارد و من و خانواده ام از او نگهداری می کنیم. ما برای محمد اشد مجازات می خواهیم . در ادامه دادگاه، محمد نیز جرمش را گردن گرفت و انگیزه اش را شکست عشقی دانست.

 

رهایی از اعدام

در پایان جلسه  قضات محمد را به دو بارقصاص محکوم کردند و او با تایید قضات دیوان خود را در یک قدمی مجازات مرگ دید. محمد قبل  از اجرای حکم توانست رضایت اولیای دم را جلب کند.

 

دادگاه دوم

 محمد که به زندگی برگشته بود دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. این پسر عاشق پیشه که دو سابقه کیفری در پرونده اش دارد به قضات دادگاه گفت: من واقعا قصد کشتن پیرمرد و دخترش را نداشتم. من هیچ وقت فکر نمی‌کردم پاشیدن بنزین به خانه آن ها باعث مرگ دو نفر و مجروح شدن پسر خردسال شود. وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود، ادامه داد: من با پرداخت یک میلیارد و 50 میلیون تومان به اولیای دم توانستم رضایت آن ها را جلب کنم.من و خانواده ام با سختی این پول را فراهم کردیم و من شرمنده خانواده ام هستم. پنج سال است که در زندانم و حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند تا زودتر آزاد شوم.در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

 

 خراسان  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی