قصاص برای مرد معتادی که از همسرش کتک می خورد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,قصاص
مرد معتاد که مدعی بود به خاطر کتک و تحقیرهای همسرش او را به قتل رسانده از سوی قضات به قصاص محکوم شد. 

 به گزارش ایران ، رسیدگی به این پرونده از شهریور سال 96 و با اعلام گزارش مرگ زنی به نام میترا در منزلش آغاز شد . زن پرستاری که همسایه میترا بود این خبر را به پلیس داد.  پس از این گزارش مأموران برای بررسی موضوع به محل حادثه رفتند و جسد زن را به پزشکی قانونی منتقل کردند اما از آنجایی که مرگ  زن جوان در خانه مشکوک بود پلیس همسر وی و همسایه‌اش را  مورد بازجویی قرار داد.

 

زن پرستار در بازجویی به مأموران گفت: من در خانه بودم که مرد همسایه با این عنوان که حال همسرش خوب نیست و به کمک نیاز دارد به سراغم آمد. من هم بلافاصله به خانه آنها رفتم اما وقتی رسیدم متوجه شدم که بوی شدید گاز در خانه می آید و میترا هم فوت کرده است. همان موقع هم با پلیس تماس گرفتم و موضوع را گزارش کردم.

 

محمود شوهر میترا هم گفت: به پارک رفته بودم تا  قدم بزنم اما وقتی برگشتم متوجه شدم که میترا بیهوش شده است، البته من هم متوجه بوی شدید گاز شدم، با اینکه همسرم همیشه در کارهایش جانب احتیاط را رعایت می کرد اما نمی دانم  چرا آن روز بی احتیاطی کرده بود و متوجه باز بودن شیر گاز نشده بود.

 

اما نظریه پزشکی قانونی نشان می داد که زن جوان براثر فشار برعناصر حیاتی گردنش جان باخته است. مأموران در حین تحقیقات میدانی هم متوجه شدند که این زوج در زندگی شخصی‌شان اختلافات زیادی داشته‌اند، از این رو محمود به عنوان متهم به قتل میترا بازداشت شد.

 

اعترافات مرد همسرکش

محمود  بعد از دستگیری گفت: من و میترا سال‌های زیادی است که با هم اختلاف داشتیم و او شرایطی را فراهم کرده بود که پسرمان هم با من بد شده بود. میترا جوری با من رفتار می کرد که انگار من مستخدمش هستم و چند روز قبل از آنکه فوت کند هم بشدت مرا کتک زد به طوری که سرم به میز خورد اما نه او و نه پسرم توجهی به این مسأله نداشتند. آنها قصد داشتند تا با زور وادارم کنند خانه ام را به نامشان بزنم و بعد هم مرا از خانه خودم بیرون کنند که من زیر بار خواسته‌شان نمی رفتم.

 

صبح آن روز من و میترا دعوا کردیم و او دوباره به من توهین و مرا تحقیر کرد.  پسرمان سرکار بود و فکر کردم بهترین زمان برای رهایی از وضعیتی است که آنها برایم به وجود آورده‌اند به همین خاطر به محض اینکه میترا خوابید شیر گاز را باز گذاشتم و یک ساعتی به پارک رفتم و وقتی به خانه برگشتم متوجه شدم که او به خاطر استنشاق گاز بیهوش شده است و برای اینکه کار را تمام کنم با دست گلویش را فشار دادم و پس از آنکه از مرگ او اطمینان پیدا کردم به سراغ همسایه مان که یک پرستار است رفتم و تلاش کردم با صحنه سازی فوت میترا را  خفگی بر اثر  نشت گاز جلوه دهم.

 

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

 

در جلسه رسیدگی به این پرونده والدین مقتول و فرزند او درخواست قصاص کردند. خواهر مقتول در دادگاه گفت: درگیری میترا و محمود مربوط به چند ماه اخیر نیست آنها سال‌هاست که به خاطر اعتیاد محمود با هم اختلاف دارند و خواهرم می‌خواست که از او جدا شود اما محمود او را طلاق نمی‌داد و همین مسأله باعث شده بود که اختلاف آنها هر روز بیشتر شود.

 

در ادامه متهم ضمن رد اتهام خود عنوان کرد: من میترا را دوست داشتم و ارتباط مان هم بسیار خوب بود، اما پسرم در زندگی ما دخالت می کرد. او می خواست خانه را از من بگیرد. شاید پسرم او را کشته باشد تا مرا مقصر نشان دهد.

 

اما با توجه به اینکه روابط میترا با پسرش بسیار خوب  بوده و اطرافیان هم آن را تأیید کرده‌اند و از آنجایی که در زمان قتل میترا، پسرش سر کار بوده و این موضوع هم مورد تأیید قرار گرفته دلایل متهم از نظر دادگاه واهی تلقی شد و قضات شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران پس از شور و بررسی اظهارات و اعترافات متهم، محمود را به جرم قتل همسرش به قصاص و رعایت پرداخت تفاضل دیه از سوی اولیای دم محکوم کردند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی