ترفند واگذاری‌وام‌کلان‌و‌کم بهره‌همچنان‌قربانی می‌گیرد2 تبهکار که با ترفند درج آگهی جعلی و واگذاری وام کلان و کم بهره در فضای مجازی کلاهبرداری می کردند دستگیر شدند. 

به گزارش خراسان ، چند نفر شاکی  با در دست‌ داشتن شکایت  قضایی به  پلیس فتای کرمان مراجعه  و از کلاهبرداری افرادی شکایت کردند. شاکیان  درخصوص نحوه کلاهبرداری توضیح دادند که با آگهی  دریافت  وام کم بهره از طرف یک موسسه خیریه در یکی از سایت ها برخوردیم  که برای دریافت باید  مبالغی را تحت عنوان سرمایه گذاری در این موسسه به حساب آگهی دهنده واریز کنیم  که  این فرد  پس از دریافت این مبالغ، دیگر پاسخ گوی تلفن ها نبود و با تماس‌های بعدی و پاسخ‌ گو نبودن  متوجه شدیم که در دام  کلاهبرداران افتاده‌ایم. براساس این گزارش،بعد از طرح این شکایت و ثبت اظهارات شاکیان، بررسی موضوع در دستور کارگروهی از کارشناسان  پلیس فتا قرار گرفت. ماموران در تحقیقات پلیسی دریافتند متهمان با استفاده از سایت های استارت آپی که به صورت همه گیر فعالیت می کنند به فریب قربانیان اقدام کردند و با معرفی دفترخانه اسناد رسمی در یکی از شهرستان های استان کرمان  سعی در قانونی جلوه دادن عمل خود داشتند.

 

به گزارش خبرنگار ما سرهنگ "امین یادگار نژاد "رئیس پلیس فتای استان کرمان  گفت: با تحقیقات فنی و پلیسی، کارشناسان پلیس فتا ،طی یک عملیات غافل گیرانه دو  متهم کلاهبردار  را در مخفیگاه شان دستگیر  کردند. وی افزود :  در بازجویی از  متهمان مشخص شد که آنان  حدود دو میلیارد ریال از مال باختگان کلاهبرداری کرده اند،  که با تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

 

 

توکلی 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی