X

دستبرد بزرگ زوج سرایدار به خانه ویلاییسارقانی که در پوشش سرایداری، اقدام به سرقت چهار میلیاردی کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش شرق، حدود 10 روز پیش خبری مبنی‌بر سرقت از یک خانه ویلایی در محله قلهک به پلیس 110 اعلام شد که تیمی از مأموران کلانتری 124 قلهک برای بررسی موضوع به محل سرقت مراجعه کردند. پس از حضور مأموران در محل سرقت و بررسی‌های اولیه مشخص شد اموال باارزشی از‌جمله طلاجات، چند تخته فرش دستباف، حدود 30 عدد ساعت برند، مبلغی دلار، چند عدد تابلو‌فرش و یک دستگاه خودروی هایما از این خانه به سرقت رفته است.

 

مأموران کلانتری 124 قلهک در تحقیقات بیشتر دریافتند صاحب‌ خانه ویلایی روز پیش از سرقت، زن و مردی را به‌عنوان سرایدار منزل خود استخدام کرده بود و اهالی منزل نیز آن شب برای حضور در یک مراسم عروسی، خانه را ترک کرده بودند. بررسی‌های بیشتر نشان داد صاحب ‌خانه ویلایی، یک سوئیت سرایداری در مجاورت خانه خود را در اختیار زن و مرد سرایدار قرار داده بود؛ اما پس از بازگشت آنها به منزل مشخص شد سرایدارها در منزل حضور ندارند، اما وسایل آنها در خانه سرایداری باقی‌ مانده و لوازم منزل ویلایی نیز به ارزش چهار میلیارد ریال به سرقت رفته است.

 

مأموران انتظامی نخستین سرنخ را در خانه سرایداری پیدا کردند و پس از تحقیقات اولیه متوجه شدند با خودروی هایمای به‌سرقت‌رفته، در شهرستان بروجرد سوخت‌گیری شده است. مأموران کلانتری 124 قلهک، به‌سرعت پس از اخذ دستور مقام قضائی به شهرستان بروجرد اعزام  شدند و با بررسی حساب‌های بانکی مرد و زن سرایدار متوجه شدند مبلغ زیادی پول به حساب‌های آنها واریز شده است. بررسی‌های تکمیلی نشان داد سارقان، اموال مسروقه از خانه ویلایی را به مالخران فروخته و در ازای فروش آنها، مبالغی را دریافت کرده‌اند.

 

مأموران انتظامی در ادامه، پس از هماهنگی با مقام قضائی، پنج نفر از مالخران را که مبالغی را به حساب‌های سارقان واریز کرده بودند، شناسایی و دستگیر و در نهایت دو سارق را بازداشت کردند. سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، با بیان اینکه در مجموع در این پرونده هفت نفر بازداشت شدند، گفت: تمام اموال مسروقه از سارقان کشف شد؛ همچنین متهمان پس از انتقال به تهران، به مرجع قضائی معرفی شدند و پس از اعتراف به جرم خود با دستور مقام قضائی به زندان انتقال یافتند و اموال مسروقه نیز تحویل مال‌باخته شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی