نجات مرد ربوده‌شده بعد از 10 ساعت افرادی که با انگیزه مالی اقدام به ربودن مردی 48ساله‌ کرده بودند، در کمتر از 10 ساعت دستگیر شدند. ساعت 17 روز پنجشنبه 9 مرداد، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره آدم‌ربایی در منطقه چهارباغ، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پایگاه چهارباغ پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت. در تحقیقات اولیه کارآگاهان محرز شد چهار فرد ناشناس پس از ضرب‌وشتم مرد 48ساله ساکن منطقه «چهارباغ» و خواهرزاده‌اش در مقابل منزلشان، او را با دو دستگاه خودروی پرشیا و زانتیا ربوده و به‌سرعت از محل متواری شده‌اند.

 

تحقیقات برای شناسایی آدم‌ربایان ادامه داشت تا اینکه یکی از آدم‌ربایان با خانواده مرد ربوده‌شده تماس گرفت و درخواست مبلغ چهار میلیارد ریال در قبال آزادی او کرد. کارآگاهان با آموزش خانواده گروگان و تحقیقات گسترده درباره نحوه آدم‌ربایی و افراد مرتبط با فرد ربوده‌شده در نهایت دریافتند خودروی آدم‌رباها به سمت تهران حرکت کرده است. مأموران به‌سرعت وارد عمل شده و با دریافت نیابت قضائی به تهران اعزام شدند و پس از استعلام‌های صورت‌گرفته، مسیر حرکت خودرو‌ها را در حوالی شهرستان اسلامشهر ردیابی کردند.

 

با تلاش‌های گسترده پلیسی، مخفیگاه متهمان شناسایی و فرد ربوده‌شده که با دست و پای بسته در سوله‌ای زندانی شده بود، در سلامت کامل در کمتر از 10 ساعت رها و هر چهار متهم نیز دستگیر شدند. سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز، با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده، به مراجع قضائی تحویل داده شدند، خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات پلیسی، علت آدم‌ربایی را اختلاف مالی و طلب مبلغ شش میلیارد ریال از فرد ربوده‌شده عنوان کردند که قصد داشتند با توسل به زور و اقدام به آدم‌ربایی طلب خود را از او وصول کنند.

 

 شرق 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی