آخرین اخبار حوادث


اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

تکذیب تصادف نمایندگان مجلس/ یکی از مجروحان فوت کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مجروحان تصادف خودروی نمایندگان…


انهدام باند سرقت‌های سریالی از طلافروش‌هاشش عضو باند سارقان حرفه‌ای که به 12 طلافروشی دستبرد زده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش شرق: اواخر خردادماه یک طلافروشی با مرکز فوریت‌های پلیسی تماس گرفت و از به‌سرقت‌رفتن یک جفت گوشواره طلا به ارزش تقریبی500 میلیون ریال توسط دو زن و یک مرد ناشناس در محدوده میدان خراسان خبر داد. پرونده با موضوع سرقت مغازه تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

شاکی در تحقیقات انجام‌شده به کارآگاهان گفت: مغازه طلافروشی‌ام در میدان خراسان است و روز سرقت دو زن و یک مرد برای خرید وارد مغازه شدند و پس از گذشت یک 15 دقیقه از مغازه بیرون رفتند. پس از اتمام روز کاری متوجه شدم یک جفت گوشواره به ارزش تقریبی 500 میلیون ریال نیست. با بررسی تصاویر دوربین مداربسته متوجه شدم سرقت توسط آنها انجام شده است. کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی و بررسی تصاویر ضبط‌شده دوربین‌های مداربسته طلافروشی و همچنین بررسی سوابق مجرمان حرفه‌ای، هر سه سارق را که از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت طلا در سال‌های اخیر هستند، شناسایی کردند.

 

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی با 12 فقره سرقت از مغازه‌های طلافروشی به همان شیوه روبه‌رو شدند و بازپرس پرونده دستور دستگیری متهمان را صادر کرد. با شناسایی مخفیگاه سارقان در جنوب تهران، اواسط مردادماه هر سه سارق در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان سه جفت گوشواره و 900 میلیون ریال وجه نقد کشف شد. هر سه متهم به جرائم خود اعتراف کردند و گفتند: فریبا سرکرده باند بود و با توجه به سابقه‌ای که در این زمینه داشت با هم سراغ مغازه‌های طلافروشی در محدوده‌های جنوب، جنوب غربی و مرکز تهران می‌رفتیم و با استفاده از شلوغی مغازه و غفلت طلافروش در یک فرصت مناسب طلای مورد نظر را سرقت می‌کردیم.

 

سارقان در ادامه تحقیقات پلیسی به 12 فقره سرقت با همدستی دو نفر دیگر از دوستانشان معترف شدند و گفتند پس از سرقت با همکاری دو همدست دیگرمان طلاهای سرقتی را به مال‌خری در جنوب تهران می‌فروختیم. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه دو همدست دیگر متهمان و مال‌خر طلاهای سرقتی در دو عملیات دیگر دستگیر شدند، تصریح کرد: با توجه به دستگیری سارقان، تمامی شاکیان شناسایی شدند و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------