متلاشی شدن باند بزرگ ارسال پیامک های کلاهبرداری و دستگیری ۳۴ نفرمعاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند ارسال پیامک‌های کلاهبرداری خبر داد و گفت: این پرونده ۳۴ متهم داشته است که همه آن ها دستگیر شده اند و تا الان هزار شاکی داشته‌اند. پرونده در جریان است و شاکیان همچنان به پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه می‌کنند. 

سرهنگ جهانگیر تقی‌پور در گفت وگو با مهر با اشاره به وجود  شرکت‌های مختلفی   که کار آن ها ارسال پیامک‌های انبوه   است، افزود:   این شرکت‌ها در پیامکی که ارسال می‌کنند یا تماسی که با افراد می‌گیرند اعلام می‌کنند شما در قرعه کشی برنده شده‌اید و به عنوان مثال قابلمه‌ای را که ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد ، به ارزش ۵۰۰ هزار تومان به آن ها می‌فروشند.

 

وی گفت: در مرحله‌های بعدی این شرکت‌ها به همین افراد که در مرحله اول اعتمادشان را جلب کرده‌اند اعلام می‌کنند شما برنده سکه بهار آزادی یا ماشین شده‌اید و برای دریافت این اقلام باید فلان مبلغ را به شماره حسابی که به شما اعلام می‌کنیم واریز کنید و متأسفانه مردم هم دست به این کار می‌زنند و مبالغی از آن ها کلاهبرداری می‌شود.

 

وی گفت:  همه این سیم کارت‌ها در اپراتورها ثبت شده و گاه  به اسم افرادی هستند که هیچ اطلاعی ندارند سیم کارتی به نام آن هاست . تقی پور ادامه داد: شماره کارت بانکی هم که به افراد اعلام می‌شود شماره حسابی است  که اغلب صاحبان حساب خودشان از داشتن حساب در فلان بانک بی خبر هستند یا  برخی در ازای مبالغی اندک مدارک خود را برای باز کردن حساب بانکی به این افراد می‌فروشند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی