X

ماجرای راهزنی های خونین در کمربند سبز!کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی با انجام چندین عملیات ضربتی، راهزنان ساطور به دستی را دستگیر کردند که زورگیری خونین وحشتناکی را در محور کمربند سبز مشهد رقم زده بودند.

 به گزارش خراسان، ماجرای راهزنی خونین در جاده کمربند سبز مشهد، چند روز قبل زمانی آغاز شد که راننده یک دستگاه تریلر که در یکی از کارخانجات سیمان فعالیت دارد شبانه وارد جاده کمربندی شد. او تصمیم گرفت تریلر را در حاشیه جاده پارک کند زیرا وجود روستاهایی در نزدیکی محور کمربند سبز مشهد، احساس «امنیت» بیشتری را بین رانندگان خودروهای سنگین، ایجاد می کرد.

 

راننده میان سال که قصد داشت شب را در منزلش استراحت کند و صبح برای بارگیری به کارخانه برود، مشغول جداسازی قسمت بار تریلر از خودروی سنگین شد تا آن را کنار جاده بگذارد و خودش با خودرو بدون تریلی به منزل برود. این گزارش حاکی است، در حالی که راننده با لوازم و ابزار جداسازی، مشغول بازکردن قطعات بود ناگهان یک دستگاه پراید که پنج جوان سرنشین آن بودند در حاشیه جاده و کنار تریلر متوقف شد. در یک لحظه افرادی از پراید بیرون پریدند و در حالی که سلاح های سرد وحشتناکی مانند ساطور را در دست می فشردند به سوی راننده تریلر حمله ور شدند. مهاجمان بی رحم در تاریکی شب به ضرب و جرح راننده پرداختند و ضربات سلاح سرد را به طور دلخراشی بر پیکر وی فرود آوردند.

 

راننده که غافلگیر شده و هنوز در شوک بود، فریاد می زد و کمک می خواست اما به دلیل تردد کم در محور کمربند سبز، صدایش فقط در فضا می پیچید و کسی به دادش نمی رسید. مهاجمان ساطور به دست پای راننده را نیز شکستند و با سرقت گوشی تلفن و مبلغ 2 میلیون تومان وجه نقد، سوار بر پراید در حالی از محل گریختند که راننده زخمی از شدت درد به خود می پیچید و منتظر کمک بود. در همین حال برخی از اهالی روستا و رانندگان عبوری به داد او رسیدند و با اورژانس تماس گرفتند. این گونه بود که راننده مجروح با کمک نیروهای امدادی به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت و بلافاصله تحت مداوا قرار گرفت.

 

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح این ماجرا و چگونگی دستگیری اعضای باند راهزنان مخوف به خراسان گفت: به محض دریافت گزارش زورگیری از راننده در جاده کمربند سبز، بی درنگ دستورات ویژه ای برای پیگیری این پرونده راهزنی صادر شد و گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن، زیر نظر مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کردند. سردار ابراهیم قربانزاده افزود: با توجه به اهمیت موضوع و این که احساس امنیت رانندگان در نقطه ای از حاشیه شهر خدشه دار شده بود، گروه ویژه کارآگاهان پس از بررسی های علمی و کارشناسی این ماجرا، به ردزنی های اطلاعاتی پرداختند و به صورت میدانی پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند. این مقام ارشد پلیس خراسان رضوی که تجربیات ارزنده او در بسیاری از پرونده های پیچیده انتظامی، رهگشا بوده است، خاطرنشان کرد: بررسی شیوه و شگرد زورگیران برای دستبرد به اموال راننده تریلر،موجب شد کارآگاهان روند تحقیقات را تغییر بدهند و با استفاده از تجهیزات و فناوری های نوین پلیسی برای شناسایی زورگیران مخوف اقدام کنند.

 

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی گروه ویژه کارآگاهان با هدایت سرهنگ قنبری (رئیس اداره مبارزه با سرقت آگاهی) تصریح کرد: کارآگاهان پس از چند روز فعالیت های گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از پلاک انتظامی خودروی پراید رسیدند و موفق شدند مالک آن را در یکی از همان روستاهای اطراف کمربند سبز شناسایی کنند. سردار قربانزاده با قدردانی از راهنمایی ها و دستورات ویژه قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) افزود: با این سرنخ ، بی درنگ کارآگاهان با کسب مجوزهای قضایی وارد عمل شدند و پنج عضو این باند را در چند عملیات جداگانه و ضربتی به دام انداختند.

 

این مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: در حالی که راننده مجروح هنوز در بیمارستان بستری بود، بازجویی های تخصصی از اعضای این باند خطرناک راهزنی به سرپرستی سرهنگ «جواد میش مست» آغاز شد و متهمان درحالی به زورگیری وحشتناک از راننده تریلر اعتراف کردند که بررسی های پلیس نشان داد، آن ها با همین شگرد خطرناک به راننده یک کامیون دیگر حمله ور شده اند که خودرو را در حاشیه جاده کمربند سبز متوقف کرده و در حال استراحت بود. به گفته جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی ، تحقیقات درباره دیگر جرایم احتمالی اعضای این باند و همچنین دستگیری عوامل مرتبط با آنان همچنان ادامه دارد.  

 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

   

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

سجادپور 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------