کلاهبرداری از فروشندگان اینترنتی با پیامک جعلی مردی که بعد از شناسایی فروشندگان کالای دست‌دوم در فضای مجازی از آنان کلاهبرداری می‌کرد، بعد از دستگیری پذیرفت پنج بار از این ترفند استفاده کرده است.

به گزارش شرق، مردی جوان روز سیزدهم مهر‌ماه با در‌دست‌داشتن پرونده‌ای از دادسرای ناحیه یک تهران به پلیس آگاهی مراجعه و از یک کلاهبردار شکایت کرد. او درباره ماجرای رخ‌داده چنین گفت: گوشی آیفون مدل 11 خودم را به قیمت 210 میلیون ریال برای فروش در فضای مجازی آگهی کرده و منتظر مشتری بودم که شخصی با من تماس گرفت و بعد از پرسیدن مشخصات کامل گوشی و قیمت آن گفت می‌خواهد آن را بخرد.

 

ما با هم توافق کردیم و او مبلغ موردنظر را به حسابم واریز کرد البته من گمان می‌کردم این کار را انجام داده است، چون اسکرین‌شات رسید پرداخت را برایم ارسال کرد و من با دیدن آن سند اطمینان کردم و گوشی را برای خریدار فرستادم اما بعد از آن متوجه شدم پولی به حسابم نیامده است و فرد ناشناس با رسید جعلی مرا فریب داده و کلاهبرداری کرده است.

 

بعد از طرح این شکایت اقدامات پلیسی و اطلاعاتی برای شناسایی مجرم آغاز شد و مأموران پس از مدتی تحقیق با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم فرد کلاهبردار را که جوانی 28‌ساله است، شناسایی کردند و فهمیدند او در منطقه نیاوران سکونت دارد. به این ترتیب هماهنگی قضائی انجام شد و در نهایت متهم به دام افتاد.

 

این جوان که چاره‌ای جز اعتراف به جرمش نداشت، گفت: من با شناسایی پنج فروشنده اینترنتی با همین شیوه از آنها کلاهبرداری کردم.

 

سرهنگ کارآگاه سیدعلی شریفی، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این پرونده توضیح داد: با توجه به تعدد جرائم ارتکابی از سوی متهم در زمینه کلاهبرداری مشخص شد او در شعب مختلفی تحت تعقیب بوده و دارای قرارهای متعددی از سوی مراجع قضائی مختلف است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی