X

پایان جرائم 20 میلیاردی باند مأموران قلابیاعضای باند چهار‌نفره مأموران قلابی که با انجام 41 فقره کلاهبرداری و سرقت، 20 میلیارد ریال به چنگ آورده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش شرق؛ در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو تحت پوشش مأمور تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه نهم پلیس آگاهی با توجه به حساسیت موضوع مسئولیت پرونده را برعهده گرفتند. مال‌باختگان در جریان تحقیقات در اظهارات مشابهی اعلام کردند سارقان که لباس فرم نظامی بر تن داشتند خود را مأمور معرفی و به بهانه بازرسی، خودروهای آنان را متوقف و با پیاده‌کردن آنها بلافاصله خودرو را سرقت کردند.

 

یکی از مال‌باختگان توضیح داد: چون آن افراد لباس پلیس به تن داشتند من اصلا به آنها شک نکردم و از طرفی چون خلافی مرتکب نشده بودم و اطمینان داشتم موضوع پیش‌آمده یک سوءتفاهم است که به‌سادگی برطرف می‌شود، به آنان اجازه بازرسی خودرو را دادم اما مأموران قلابی خودروی من را بسیار سریع و غافلگیرانه سرقت کردند.

 

مشخصات خودروهای مال‌باختگان در سامانه پلیس ثبت شد و مأموران موظف شدند به‌ محض مشاهده هر‌یک از این اتومبیل‌ها آن را متوقف و سرنشینانش را بازداشت کنند. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد یکی از سارقان با خودروی تیبای سرقتی در شهرستان قرچک تردد دارد و اخیرا به بهانه اجاره‌کردن یک دستگاه بازی کامپیوتری ps4 بیمه‌نامه‌ای خودرویی را گرو گذاشته و دستگاه بازی را سرقت کرده است.

 

با بررسی بیمه‌نامه معلوم شد سارقان در شهرستان رشت با ورود به دفتر نمایندگی بیمه 60 فقره اوراق بیمه و سایر اموال آن را سرقت کرده‌اند و مالک دفتر بیمه نیز شکایتی در شهرستان رشت طرح کرده است. کارآگاهان بعد از تجمیع نتیجه تحقیقات میدانی موفق شدند تصویر سارق دستگاه بازی را به دست بیاورند. سپس مخفیگاه متهم در شهرستان ورامین شناسایی و او با هماهنگی مرجع قضائی در مخفیگاهش دستگیر و خودروی تیبای مسروقه نیز از آن مکان کشف شد. متهم در بازجویی‌ها به سرقت خودرو با همکاری سه نفر از همدستانش اعتراف کرد و مشخص شد سرکرده این باند فردی به نام شاهرخ است.

 

در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه شاهرخ در دولت‌آباد شناسایی و پس از مراقبت‌های ویژه پلیسی مشخص شد او برخلاف اطلاعات اولیه به خانه مجردی‌اش رفت‌وآمد ندارد. در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه دوم متهم در کارخانه‌ای متروکه در فشافویه شناسایی و مأموران این‌بار موفق شدند او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از آنجا سه دستگاه خودروی مسروقه کشف کنند.

 

شاهرخ بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت و به 9 فقره سرقت خودرو اعتراف کرد. او توضیح داد: با تغییر پلاک خودروهای سرقتی به شهرهای شمالی می‌رفتیم و از منازل ویلایی سرقت می‌کردیم و تاکنون به 15 ویلا دستبرد زده‌ایم. شاهرخ در ادامه اعترافاتش شرح داد با سرقت اوراق بیمه‌نامه‌ها از نمایندگی بیمه، 20 دستگاه بازی رایانه‌ای ps4 نیز اجاره و سپس سرقت کرده‌اند.

 

سرهنگ کارآگاه حیدر گودرزی، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه موضوع دستگیری شاهرخ به فرماندهی انتظامی شهرستان‌های آمل، رشت، رامسر، نور و...اطلاع داده و تعدادی از مال‌باختگان شناسایی شده‌اند، گفت: در عملیات مستقل دیگری، دو همدست متواری متهمان دستگیر شدند.

 

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه تمامی اعضای این باند با قرارهای قانونی از سوی مراجع قضائی روانه زندان شده‌اند، گفت: پس از انهدام این باند حرفه‌ای، سرقت‌های خودرو تحت پوشش مأمور در سطح حوزه شهرستان ری متوقف شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی