زورگیری قمه‌کش‌های مخوف در پارک‌های خطیماجرای دزدانی که اول چاقو می زدند بعد سرقت می کردند. 

به گزارش خرسان: موتورسواران نقابداری که طعمه های خود را در پارک های خطی مشهد به دام می انداختند و به خاطر سرقت گوشی تلفن، صحنه هایی خونین و وحشتناک را رقم می زدند با تلاش ماموران کلانتری آبکوه مشهد دستگیر شدند.

  

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی، روز گذشته در تشریح ماجرای «قمه کش های مخوف» به ما گفت: به دنبال وقوع چند فقره زورگیری در پارک های خطی مشهد که با قمه کشی همراه بود، بلافاصله نیروهای انتظامی با صدور دستورات ویژه ای از سوی سرهنگ حسین دهقان پور (رئیس پلیس مشهد) وارد عمل شدند و گشت های محسوس و نامحسوس در حوزه های انتظامی استقرار یافتند.

 

سردار ابراهیم قربان زاده افزود: در این میان نیروهای گشت کلانتری آبکوه مشهد عملیات گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری زورگیران قمه کش آغاز کردند و به گشت زنی هدفمند در حوزه استحفاظی پرداختند تا این که حدود ساعت 18:30 ناگهان موتورسواران نقابداری را در چهارراه شهید فرامرز عباسی دیدند که با شال صورت خود را پوشانده بودند و اطراف خود را می پاییدند. این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: ماموران گشت در حالی موتورسواران نقابدار را زیر چتر عملیاتی گرفتند که مشخص شد آن ها شماره پلاک موتورسیکلت را نیز تغییر داده اند. با این مستندات حلقه محاصره تنگ تر شد و موتورسواران در یک لحظه خود را در چنگ پلیس دیدند.

 

سرنشین موتورسیکلت که با مشاهده نیروهای انتظامی هراسان شده بود، با پرت کردن یک دستگاه گوشی تلفن همراه به حاشیه خیابان قصد فرار داشت که با چند حرکت دفاع شخصی زمین گیر شد و حلقه های قانون بر دستان وی و همدستش گره خورد. وی گفت: در بازرسی بدنی از دو موتورسوار نقابدار یک قبضه قمه 30 سانتی نیز کشف شد و آن ها به همراه موتورسیکلت توقیفی به کلانتری آبکوه انتقال یافتند.

 

سردار قربان زاده با اشاره به اهمیت مبارزه با جرایم خشن تاکید کرد: به خاطر حساسیت پرونده های زورگیری در مشهد بلافاصله تحقیقات گسترده ای از متهمان زیر نظر مستقیم سرهنگ ابراهیم خواجه پور (رئیس کلانتری آبکوه) شروع شد و شاکیان از طریق مرکز پیام پلیس از دستگیری دزدان مخوف مطلع شدند و به کلانتری مراجعه کردند. این فرمانده صاحب نام یادآورشد: دو متهم 20 و19 ساله در حالی به چند فقره زورگیری خونباربا ضربات قمه اعتراف کردند که همدست دیگر خود را نیز به پلیس لو دادند. یکی از شاکیان که دقایقی قبل از دستگیری زورگیران قمه کش در چنگ آن ها گرفتار شده بود، درباره چگونگی ماجرا به افسر تحقیق گفت: حدود ساعت 6 بعد از ظهر در پارک خطی انتهای خیابان تلاش در حال تردد بودم که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا و یک جوان دوچرخه سوار مقابلم توقف کردند.

 

هنوز ناباورانه به آن ها نگاه می کردم که در یک لحظه یکی از موتورسواران قمه بزرگی را به طرفم گرفت و در میان بهت و حیرت چند ضربه به دست، پهلو و بازویم کوبید که من وحشت زده شدم به گونه ای که حتی جرئت فریاد هم نداشتم. او سپس با دسته قمه ضربه ای به سرم زد تا گوشی تلفنم را به او بدهم ولی من در یک لحظه گوشی را از روی دیوار به داخل مجتمع ورزشی پرت کردم. آن ها که با دیدن این صحنه عصبانی شده بودند با خشم دست در جیبم کردند و هدفون گران قیمتم را به سرقت بردند.

 

پس از فرار سارقان گوشی ام را برداشتم که شکسته و قابل استفاده نبود. در همین حال یکی دیگر از شاکیان که زورگیران مخوف را شناسایی کرده بود نیز گفت: حدود ساعت 17 در حاشیه پارک خطی بزرگراه شهید کلانتری در حرکت بودم که سه جوان نقابدار سوار بر موتورسیکلت هوندا مرا متوقف کردند و با ضربات قمه و لگد گوشی تلفنم را زورگیری کردند که دو متهم دستگیر شده همان سارقان خشن هستند.

 

همچنین یک زن جوان با حضور در کلانتری آبکوه دزدان خطرناک را شناسایی کرد و درباره ماجرای زورگیری گفت: ساعت 16 دهم آذر در خیابان شهید فرامرز عباسی 30 به صورت پیاده تردد می کردم که ناگهان دو جوان موتورسوار با قمه ای که در دست داشتند مرا تهدید به مرگ کردند و گوشی تلفن آیفون مرا که حدود 40 میلیون تومان ارزش داشت به سرقت بردند و این جوان (اشاره به یکی از متهمان) همان زورگیری است که قمه را زیر گلویم گذاشت.

 

در پی اعلام شکایت سه تن از شاکیان بررسی های پلیس برای کشف زورگیری های دیگر دزدان نقابدار در حالی ادامه یافت که «نیما.ک» (یکی از متهمان) در بازجویی های تخصصی گفت: موتورسیکلت متعلق به من است اما چون قصد داشتم خودم گوشی ها را سرقت کنم همدستم «امیرحسین» رانندگی می کرد ولی گواهی نامه ندارد.

 

با این حال دوست دیگرمان که ساکن شهرک شهید رجایی است سوار بر دوچرخه ما را همراهی می کرد تا سه نفری زورگیری کنیم. ابتدا در بزرگراه شهید کلانتری از مرد جوانی گوشی تلفنش را سرقت کردیم که توسط ماموران کشف شد. بعد به سمت بولوار خیام آمدیم و با ضرب و جرح یکی از طعمه ها قصد زورگیری داشتیم که او گوشی تلفن را به داخل ورزشگاه پرت کرد و ما هم به سرقت هدفون او بسنده کردیم و...تحقیقات گسترده نیروهای کلانتری آبکوه با دستورات ویژه قضایی برای دستگیری عضو فراری این باند مخوف آغاز شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------