سارقان مدارس میلیاردر شدندسارقان اموال و لوازم صنعتی مدارس و آموزشگاه‌های شهر کرج در حالی دستگیر شدند که ارزش اموال مسروقه 2.5 میلیارد تومان برآورد شده است.

 

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، در تشریح این خبر گفت: از مدتی قبل مسئولان چندین آموزشگاه و مدرسه غیردولتی با مراجعه به پلیس از سرقت اموال این مراکز خبر می‌دادند و با ثبت شکایت خواهان رسیدگی به ماجرا شدند.

 

وی افزود: بلافاصله پرونده‌ها به پایگاه دوم پلیس آگاهی فرستاده شد و شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که سارقان در یک گروه دو‌‌نفره با یک دستگاه خودروی پراید بدون پلاک ابتدا آموزشگاه‌های مستقر در مناطق خلوت را شناسایی کرده و در نیمه‌های شب از روی دیوار وارد اماکن خصوصی، آموزشگاه‌ها و مدارس غیر‌دولتی شده و اقدام به سرقت لوازمی از قبیل دینام و پمپ کولر، شیرآلات و ضایعات آهنی می‌کنند. در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی- اطلاعاتی، رد‌پای یکی از سارقان سابقه‌دار را در این پرونده مشاهده کرده و با بررسی موضوع متوجه شدند که وی به جرم سرقت دستگیر شده و درحال‌حاضر در زندان به‌سر می‌برد.

 

نادربیگی با اشاره به انجام هماهنگی قضائی و انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی گفت: متهم در تحقیقات تکمیلی ابتدا منکر انجام هرگونه سرقت بود، اما با مشاهده مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به ۱۵۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی، آموزشگاه‌های خصوصی و مدارس غیردولتی با همدستی یک نفر دیگر اعتراف کرد. کارشناسان ارزش اموالی را که توسط این باند به سرقت رفته است، حدود دومیلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان برآورد می‌کنند. رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به دستگیری همدست متهم در شهر کرج تصریح کرد: در ادامه تحقیقات سه مالخر اموال مسروقه نیز در شهرستان‌های کرج و فردیس شناسایی و دستگیر شدند.

 

 شرق

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------