عاملان 2 جنایت به دام افتادند 

متهمان دو جنایت که در ماجراهای جداگانه دست به قتل زده بودند، با تلاش کارآگاهان شناسایی و دستگیر شدند. در اولین پرونده در پی اعلام گزارشی مبنی بر وقوع درگیری دسته‌جمعی بین دو گروه از جوانان که منجر به قتل یک‌ نفر از طرفین درگیری شده است، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی بندرعباس قرار گرفت.

 

پس از دستگیری تعدادی از طرفین درگیری توسط کلانتری و انتقال به پلیس آگاهی، در تحقیقات ابتدایی مشخص شد طرفین درگیری به حمایت از دوستان خود وارد نزاع شده‌اند که در این میان مقتول بر اثر ضربات وارده با چاقو پس از اعزام به بیمارستان فوت و ضاربان پس از خاتمه درگیری همگی از محل متواری شده‌اند. کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی پس از شناسایی سایر متهمان و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق به دستگیری سه متهم فراری شدند. آنها پس از انتقال به پلیس آگاهی به مشارکت در نزاع منجر به قتل و ضرب و جرح عمدی اعتراف کردند. با اعترافات متهمان، صحنه قتل بازسازی و متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند.

 

سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تأیید این خبر از سازمان‌های متولی درخواست کرد: برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی، آموزش مهارت‌های زندگی (کنترل خشم، حل مسئله، مقابله با استرس و...) و ارائه مشاوره در محلات و مدارس را در رأس امورات کاری قرار دهند. دومین پرونده در پی وقوع یک قتل عمد با سلاح گرم در شهرستان ایذه به جریان افتاد. کارآگاهان با انجام کار اطلاعاتی سه متهم را شناسایی و آنها را با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند.

 

متهمان در بازجویی پلیس به درگیری مسلحانه با مقتول اعتراف و انگیزه خود را از قتل، انتقام‌جویی به‌دلیل اختلافات و درگیری‌های قبلی بیان کردند. متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای اقدامات قانونی، تحویل مراجع قضائی و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

 

شرق 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------