آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,جو بایدن

جواب رد بایدن به ترامپ برای آزمایش مواد مخدر

صفحه توئیتری یک رسانه آمریکایی در خبری نوشت که جو بایدن نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 درخواست ترامپ برای آزمایش مواد…


تاکید پامپئو بر تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارساخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
وزیر امور خارجه آمریکا در جریان دیدارش با وزیر دفاع قطر، بر لزوم تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری قطر، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با خالد العطیه، وزیر دفاع قطر در واشنگتن دیدار کرد.

 

دو طرف در جریان این دیدار به بررسی مسائل مهم و مورد توجه دو کشور، روابط استراتژیک میان آمریکا و قطر و نیز آخرین تحولات منطقه پرداختند.

 

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار و رایزنی با وزیر دفاع قطر بر اهمیت تحکیم وحدت در شورای همکاری خلیج فارس در مقابله با آنچه که وی "رفتار بی‌ثبات‌کننده ایران" خواند، تاکید کرد.

 

پامپئو در صفحه کاربری خود در توییتر از خالد العطیه به خاطر شراکت و همکاری قطر با آمریکا تشکر کرد.

 

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با وزیر دفاع قطر، با عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان درخصوص همکاری دوجانبه و منطقه‌ای دیدار و رایزنی کرد.

 

 از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پامپئو طی دیدار با عادل الجبیر درخصوص وضعیت یمن، سوریه، عراق و لبنان به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

 

وزیر خارجه آمریکا از نقش عربستان در تسهیل توافقی که میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب حاصل شده است، تقدیر و تشکر کرد.

 

روز سه‌شنبه دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب "توافقنامه ریاض" را امضا کردند؛ توافقنامه‌ای که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی آن را "مرحله‌ای جدید در راستای ثبات یمن" خواند.

 

براساس این توافق،‌ دولت مستعفی یمن فعالیت‌های خود را در عدن به عنوان پایتخت موقت خود از سر می‌گیرد و تمام بخش‌های سیاسی و امنیتی از جمله شورای انتقالی جنوب در قالب وزارت دفاع و کشور در دولت مستعفی ادغام می‌شوند.

 

همچنین طرفین توافق کردند، دولتی بین شمال و جنوب با حضور ۲۴ وزیر تشکیل شود.

 

در پی درگیری‌های شدید بین دو طرف شورای انتقالی جنوب یمن دفتر دولت مستعفی در عدن را اشغال کرد و دیگر مناطق جنوب را هم به دست گرفت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------