آخرین اخبار بین الملل

,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

نتانیاهو: آماده میانجیگری در پرونده اوکراین هستم/اول با اعراب صلح می‌کنیم بعد با فلسطین مذاکره

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی با تاکید بر ادامه تلاش برای توسعه عادی سازی روابط با کشورهای عربی، برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین…

کربی: مانورهای آمریکا و متحدانش علیه تحریکات پیونگ‌یانگ ادامه داردجان کربی،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
یک مقام آمریکایی گفت، ایالات متحده به برگزاری مانورهای نظامی دوجانبه و سه‌جانبه با کره‌جنوبی و ژاپن و ارتقای قابلیت‌های دفاعی خود مقابل "تحریکات" کره‌شمالی ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، "جان کربی" هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا (NSC) برای ارتباطات استراتژیک، چهارشنبه همچنین از کره‌شمالی خواست تا وارد گفت‌وگو شود.

 

کربی در کنفرانس مطبوعاتی مجازی خود گفت: ما با همه متحدان و شرکای خود همکاری می‌کنیم تا همچنان به پیونگ‌یانگ فشار بیاوریم. من می‌گویم، بدیهی است که ما مایل به نشستن بدون پیش شرط با کیم جونگ اون (رهبر کره‌شمالی) هستیم تا سعی کنیم مسیر دیپلماتیک را به جلو هدایت کنیم و راهی برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره پیدا کنیم. ما هنوز پای آن پیشنهادمان هستیم.

 

مقامات آمریکایی گفته‌اند که کره‌شمالی به پیشنهادهای واشنگتن پاسخی نمی‌دهد.

 

جان کربی تاکید کرد که برای مقابله با "تخاصم بالقوه" کره‌شمالی، نیاز به آماده‌سازی نظامی وجود دارد.

 

او گفت: قصد داریم اطمینان حاصل کنیم که همه قابلیت‌های دفاعی را که برای دفاع از منافع خود و همچنین متحدان هم‌پیمان ما – ژاپن و کره جنوبی – می‌خواهیم، در اختیارمان قرار دارد. به همین دلیل ما همچنان سعی در بهبود توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات خود در آن بخش از جهان و همچنین اطمینان از دیدگاه آمادگی داریم. از نظر نظامی ما آماده دفاع از خود و متحدان خود هستیم. شما مانورهای دوجانبه بیشتری بین ما و متحدانمان می‌بینید.

 

از اواخر ماه سپتامبر، کره‌شمالی نزدیک به ۴۰ موشک بالستیک به همراه صدها گلوله توپ شلیک کرده و همزمان مانورهای نظامی مشترک ایالات متحده با متحدانش را تحریک‌آمیز دانسته است.

 

کربی گفت ایالات متحده همچنان با متحدان خود تمرینات نظامی مشترک برگزار خواهد کرد. او گفت: شما مانورهای دوجانبه میان ما و متحدانمان را دیده‌اید. شما تمرین‌ها و هماهنگی‌های سه‌جانبه هم دیده‌اید و این روند قرار است ادامه یابد.  

 

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور ارتباطات استراتژیک، همچنین از پکن خواست تا به کاهش تنش‌ها کمک کند. او گفت: چین روی پیونگ‌یانگ نفوذ دارد. ما تمایل داریم که آنها از این نفوذ برای پیشرفت و بهبود امنیت منطقه‌ای استفاده کنند. تا به الان، آنها چنین تمایلی برای فشار وارد آوردن به پیونگ‌یانگ نشان نداده‌اند و ما می‌دانیم که آنها می‌توانند چنین فشاری وارد کنند. بنابراین ما می‌خواهیم همچنان در مسیری خارج از این کار کرده و اطمینان حاصل کنیم که آماده‌ایم.  

 

ند پرایس: روسیه همچنان به دنبال تسلیحات کره‌شمالی برای استفاده در اوکراین است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه همچنین کره‌شمالی را "جدی‌ترین تهدید" در هند - پاسیفیک خواند و در صحبت‌هایش به تازه‌ترین پرتاب‌های موشک‌های بالستیک آن اشاره داشت.

 

ند پرایس در کنفرانس خبری خود گفت: می‌دانیم که حمله وحشیانه روسیه به اوکراین، روسیه را وادار کرده است تا مقادیر نسبتاً کم سلاح‌های خود از جمله موشک‌های بالستیک را گسترش دهد. بنابراین این نگرانی باقی مانده است که روسیه ممکن است به سایر کشورها، از جمله ایران، مراجعه کند تا کمک کند انبار موشک‌های بالستیک خود را دوباره پر کند، درست همانطور که ما همچنان نگران این هستیم که روسیه به دنبال کره‌شمالی باشد تا برای جنگ غیرقانونی خودش علیه اوکراین انواع دیگری از کمک را بگیرد.

 

پیش از این آمریکا گفته بود که کره‌شمالی در صدد انتقال مخفیانه "میلیون‌ها" گلوله توپخانه به روسیه است. با این حال جان کربی، هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور ارتباطات استراتژیک می‌گوید که مشخص نیست آیا ارسال این محموله‌های تسلیحاتی کره‌شمالی به روسیه انجام شده است یا خیر.

 

ند پرایس همچنین گفت که آمریکا به همکاری با متحدانش در این منطقه ادامه خواهد داد تا با هرگونه چالش امنیتی ناشی از کره‌شمالی مقابله کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بنابراین تردیدی نیست که شمال شرق آسیا به یک نقطه خطرناک‌تر تبدیل شده و بسیاری از تهدیدات وجود دارد که می‌تواند به آن منجر شود اما هیچکدام تا الان به شدت آنچه ما از سمت کره‌شمالی دیده‌ایم، نبوده است.  

 

ند پرایس همچنین گفته است که پیونگ‌یانگ ممکن است هر آن آزمایش هسته‌ای انجام دهد و به نظر می‌رسد که این کشور تمام آماده‌سازی‌های مربوط به هفتمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داده است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022